Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

Rok wspólnotowy 2016/2017 zakończył się przed wakacjami. Oto niektóre z wydarzeń, które miały miejsce w naszych wspólnotach w Warszawie, w Markach i w Gdyni. Zaprszamy do naszych galerii!

 

Warszawa-Grabów

Wielki Post 2017 rozpoczęłyśmy od rekolekcji w dniach 1 – 8 marca, które poprowadził ksiądz Tomasz Król z Ursynowa. Tematem rekolekcji było hasło tegorocznego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Idźcie i głoście”. W rekolekcjach uczestniczyło 20 Sióstr.

Podczas Wielkiego Postu poszczególne wspólnoty w naszym domu animowały w każdy piątek Drogę Krzyżową. Uczestniczyły, a także prowadziły ją studentki z naszego akademika na Grabowie.

Tegoroczne Triduum Paschalne rozpoczęłyśmy od uroczystej Mszy świętej w Wielki Czwartek sprawowanej w naszej kaplicy przez o. Krzysztofa Ołdakowskiego SJ. We Mszy, a następnie w codziennej Liturgii Godzin uczestniczyły tradycyjnie i modliły się z nami nasze siostry z ościennych wspólnot, co było dla nas doświadczeniem naszego Cor Unum.

Po świętach, w dniu 19 kwietnia zmarła w szpitalu MSWiA nasza siostra Stanisława Szczecina, którą Pan powołał do siebie w wieku 86 lat. Pogrzeb odbył się dnia 24 kwietnia na Grabowie, w którym obok Sióstr uczestniczyła rodzina zmarłej.

W dniach 21 – 23 kwietnia odbyło się na Grabowie Zebranie Prowincjalne, w którym uczestniczyło około 60 sióstr z poszczególnych wspólnot naszej Prowincji. Tematem zebrania było Planowanie Długoterminowe Prowincji. Prowadziła je Komisja w składzie: Cath Lloyd, Maria Skowyra, Urszula Wołoszczak i Joanna Moś.

W marcu i kwietniu przyjmowałyśmy na spotkania grupy rocznikowe sióstr w ramach ich spotkań formacyjnych oraz grupy neokatechumenalne. Odbyły się Spotkania Dawnych i Spotkanie Rodziny Sacre-Coeur, Spotkania Komisji Planowania, Skupienia dla Młodzieży oraz Skupienia dla Sióstr prowadzone w tym roku przez księdza Krzysztofa Gajosa.

„W zdrowym ciele, zdrowy duch „ - od marca przez trzy dni w tygodniu odbywają się w sali na II piętrze zajęcia rehabilitacyjne dla naszych mieszkanek, które prowadzi rehabilitantka, pani Irena Doleżyczek z Warszawy. W tym celu zaopatrzyłyśmy dom w specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, który cieszy się dużym powodzeniem.

W ramach poznawania Fundacji prowadzonych przez s. Ulę Głowacką i s. Jolę Glapkę, niektóre z nas miały okazję odwiedzenia tych miejsc i spotkania się ze współpracownikami oraz wolontariuszami zaangażowanymi na rzecz dzieła.

W maju gościłyśmy w naszym domu księdza Biskupa Piotra Jareckiego, który w ramach wizytacji naszej parafii spotkał się ze Wspólnotą Domową Sióstr.

 

Marki

W sobotę 3.06.2017 roku wspólnota „Baranka i Pasterza” z Marek zorganizowała „Festyn świętej Zosi” dla ubogich dzieci, które znamy z naszej okolicy.

W Festynie brało udział około 20 dzieci. Spotkanie zaczęło się modlitwą w naszej kaplicy. Nawiązując do słów pieśni „ Połóż mnie jak pieczęć na Twym Sercu” dzieci kładły swój odcisk palca na papierowym sercu symbolizującym Serce Jezusa. Następnie w naszym ogrodzie zapoznałyśmy dzieci z postacią św. Magdaleny Zofii. Po czym nastąpił czas zabaw, konkursów i słodkich poczęstunków. Jedną z wielu atrakcji było robienie dużych baniek mydlanych. Festyn zakończyłyśmy loterią fantową, nie było pustych losów. Dzieci otrzymały również modlitwę św. Magdaleny Zofii o pomoc w nauce. Odchodząc dziękowały i pytały kiedy będzie następny festyn. W przeprowadzeniu zabaw pomogła nam wychowanka placówki socjoterapeutycznej w ramach Akademii wolontariatu, z Fundacji Otwarte Serce. Fundacja udostępniła nam również pomoce do przeprowadzenia zabaw. Pogoda i humory nam dopisały!

 

Gdynia

W kwietniu odbyły się rekolekcje szkolne w gimnazjum oraz szkole podstawowej, gdzie pracują nasze katechetki.

W tym roku po raz pierwszy odbył się w naszej konkurs na najwyższą palmę. Akcja okazała się wielkim sukcesem, rodziny tworzyły palmy, integrując się przy tym między sobą. Najwyższe osiągały ponad trzy metry i ciężko było utrzymać je w pionie. Tradycyjnie odbył się też wjazd Pana Jezusa na osiołku.

W tym roku do pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii przystąpiło 48 dzieci. Tradycyjnie na zakończenie białego tygodnia chętne rodziny udały się na wspólne świętowanie do Kalwarii Wejherowskiej. Przeszliśmy dróżkami kalwarii i odwiedziliśmy kościół parafialny oo. Franciszkanów. Zwieńczeniem wycieczki był grill, przy którym można było lepiej się poznać i wspólnie pobawić.

19-02-2018

Spotkanie sióstr w formacji początkowej

Od poniedziałku do piątku (5-9 lutego 2018) trwało spotkanie sióstr Sacre Coeur w formacji początkowej: nowicjuszki i trzech młodych profesek w Warszawie, które przygotowała Joanna Moś RSCJ, mistrzyni nowicjatu i...

Czytaj więcej

04-02-2018

"Problemy z bezsennością" - warsztat w Warszawie

"Problemy z bezsennością" 17 lutego 2018 r. godz. 10- 13 W czasie warsztatu możesz uzyskać wiedzę z zakresu  fizjologii snu, zaburzeń snu, zapoznać się z konstruktywnymi sposobami poprawy jakości snu oraz z...

Czytaj więcej

29-12-2017

Zmarła s. Teofila Szewczyk

W czwartek 28.12 popołudniu odeszła od nas s. Teofila Szewczyk. Jesteśmy pewne, że do Nieba zbierał ją zastęp aniołów, z którymi za życia się przyjaźniła. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona...

Czytaj więcej

28-12-2017

Życzenia z Czadu

Boże Narodzenie 2017 w Gimnazjum « Espoir » de Boużgoudang/Tchad   Drodzy Przyjaciele Szkoły Rolniczej, łączymy się z Wami w modlitwie! Modlimy się, by Dobry Bóg, który narodził się pośród nas towarzyszył Wam każdego dnia! By uśmiech...

Czytaj więcej

22-12-2017

Pożegnanie naszej Siostry Marioli Vera rscj

16 grudnia, po 8 miesiącach walki z białaczką, odeszła do Pana nasza Siostra z Hiszpanii, Mariola Vera rscj. Żegnamy ją z wielkim bólem, ale przede wszystkim wdzięcznością za jej życie...

Czytaj więcej

05-12-2017

Ankieta od papieża dla młodych

Franciszek prosi młodych, aby wzięli udział w przygotowaniach do przyszłorocznego Synodu Biskupów, wypełniając ankietę przygotowaną przez Sekretariat Synodu. Ankieta dostępna jest tutaj w 6 językach. Można ją wypełnić do 31...

Czytaj więcej

30-11-2017

Spotkanie nowicjatów europejskich w Paryżu

W dniach 14 – 16 listopada w Paryżu odbyła się sesja formacyjna dla nowicjuszek europejskich. W spotkaniu prowadzonym przez Noëlle Favet rscj (BFN) oraz Joannę Moś rscj (PLN) brały udział...

Czytaj więcej

22-11-2017

Podróż rodziny Sacre Coeur śladami Świętej Magdaleny Zofii

W dniach 01.11 – 08.11. 2017 roku członkowie Rodziny SC uczestniczyli w pielgrzymce do miejsc związanych z życiem i działalnością świętej Magdaleny Zofii Barat. Pierwszym przystankiem był Paryż, w którym...

Czytaj więcej

17-11-2017

Film animowany o Filipinie Duchesne

18 listopada wspominamy św. Filipinę Duchesne. Na naszej stronie znajdziecie jej dłuższy i krótszy życiorys. Dziś szczególnie zapraszamy na krótki film animowany, który przedstawia jej niezwykłą historię!

Czytaj więcej

16-11-2017

[video] Świętujemy 200 lat misji św. Filipiny

W sobotę rozpoczynamy roczne świętowanie ze św. Filipiną. Przygotowaliśmy dla Was:-> we wtorki refleksje naszych Sióstr z całego świata-> w czwartki inspirujący cytat Filipiny-> akcję #flatphilippine i #filipina200-> nie zapomnij...

Czytaj więcej

06-11-2017

Powitać tańcem Nowy Rok!

Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach - indywidualnie lub z rodziną RAZEM ZE ŚWIĘTĄ RODZINĄ POWITAĆ TAŃCEM NOWY ROK ​29 grudnia 2017 - 1 stycznia 2018 Miejsce: Klasztor Sióstr Sacré Coeur, Tarnów, ul...

Czytaj więcej

20-10-2017

Uroczystość Mater Admirabilis

Zgromadzenie Najświętszego Serca Jezusa posiada „swoją” Matkę Bożą. Jest to fresk Mater Admirabilis, Matka Przedziwna, namalowany w 1844 r. na ścianie klasztornego korytarza w Trinita dei Monti w Rzymie przez Paulinę Perdrau...

Czytaj więcej
pozostałe nowości
© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA