Papieska intencja na listopad 2017

„Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi słowami i czynami, przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii”.

Kiedy słyszymy o klęskach głodu, wojnach lub osieroconych, bezdomnych dzieciach, często czujemy się przytłoczeni i bezradni. Chcielibyśmy pomóc, ale nie wiemy jak lub wątpimy, że nasze działania mogą cokolwiek zmienić. Tymczasem możemy zrobić bardzo dużo wpływając na życie poszczególnych osób i wspierając je w zadbaniu o siebie i ich otoczenie. Jedną z form pomocy jest finansowanie wykształcenia tym, dla których nie jest ono dostępne z powodu biedy. W takiej sytuacji jest blisko połowa Filipińczyków.

Wzorem ubiegłych dwóch lat chcielibyśmy także tej jesieni pamiętać o uchodźcach, którzy zginęli w drodze do Europy organizując Tydzień Modlitwy za Uchodźców, wspierany przez komisję episkopatu ds. migracji. Wierzymy, że wciąż - jak mówi papież Franciszek - trzeba uczyć się dostrzegać twarze oraz poznawać imiona i historie uchodźców, aby zrozumieć dlaczego potrzebują naszej solidarności.

 

Tydzień modlitwy będzie trwał od 1 do 8 października.

"Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra."

Aby nasze parafie, „ożywiane duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości”.

Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego

Intencja papieska – lipiec 2017

Za ewangelizację: Za naszych braci i siostry, którzy oddalili się od wiary, aby dzięki naszej modlitwie i naszemu ewangelicznemu świadectwu ponownie odkryli obecność Pana bogatego w miłosierdzie oraz piękno życia chrześcijańskiego.

Siostra Barbara Olejnik RSCJ miała okazję wygłosić konferencję podczas Dnia Migranta i Uchodźcy na KULu w Lublinie. Dzieliła się ona swoim dwuletnim doświadczeniem pracy w Centrum WAkcji, które jest częścią ogólnoświatowej sieci jezuickich JRS. Zapraszamy do obejrzenia jej prezentacji.

Intencja papieska na czerwiec 2017:

Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.

W maju papież Franciszek poleca byśmy modlili się w następującej intencji:

Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania,sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.