Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

Co św. Filipina Duchesne pragnie nam dzisiaj przekazać?

Filipina była przede wszystkim kobietą głębokiej komunii. Przez całe swoje życie budowała mosty między światami: między Europą a Ameryką, między światem bogatych i biednych, między rasami: Europejczykami, rdzennymi amerykańskimi Indianami, Czarnymi i nowymi ludźmi rodzącymi się na rubieżach Ameryki. W czasie wojny i podziałów klasowych we Francji Filipina była mediatorem, opiekunem i uzdrowicielem tych, którzy cierpieli. W Ameryce

 

W sytuacji kryzysu humanitarnego na granicy polsko- białoruskiej w całej Polsce różne grupy organizują zbiórki potrzebnych rzeczy dla uchodźców. Ważne, aby zbiórki były celowe w odpowiedzi na konkretne potrzeby wolontariuszy służących doraźną pomocą uchodźcom (podanie jedzenia, wody, odzieży, opatrzenie ran). Listy aktualnych zbiórek w całej Polsce można znaleźć na stronie internetowej https://obywatele.news/uchodzcy/...

Dnia 21 listopada 2021 odbędzie się w parafiach zbiórka na

„Oto czynię wszystko nowe” (Ap 21,5) to hasło Kapituły Specjalnej, na której spotkają się Siostry ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (Sacré Coeur) z całego świata. Siostra Barbara Dawson, nasza Przełożona Generalna zwołała ją, by Siostry podjęły proces rozeznania w dwóch kwestiach: przeorganizowania naszego sposobu współdziałania między sobą i z innymi oraz życia wspólnotą dóbr, czyli dzielenia się naszymi zasobami, zwłaszcza finansowymi, ze względu na życie i posłannictwo

 

2 października - w liturgiczne wspomnienie Aniołów Stróżów - swoją działalność wznowił parafialny KLUB MŁODEGO WĘDROWCA, którego inicjatorką i opiekunką jest s. Agnieszka Augustyniak RSCJ. W każdą sobotę, chętne dzieci spotykają się na wspólnej zabawie, którą rozpoczynają krótką modlitwą w kościele parafialnym, pw. św. Stanisława Kostki w Gdyni.

Celem pierwszego w tym roku spotkania była integracja grupy i... zbudowanie Anioła Stróża z materiałów, które można znaleźć w lesie. Zabawa

Kilka dni temu zakończyły się półkolonie w parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Gdyni.


Półkolonie zorganizowała i poprowadziła s. Agnieszka Augustyniak rscj, a wspierały ją jako wychowawczynie: s. Barbara Olejnik rscj, s. Urszula Krajewska rscj i nasza kandydatka Ilona Matuszewska.


Prawie sześćdziesięcioro dzieci przez dwa tygodnie świetnie się bawiło, odwiedzając ciekawe miejsca w Trójmieście i okolicach. Każdy dzień przynosił jakąś nową atrakcję: wizytę w ZOO, sali zabaw, na basenie, w

 

 

Drogie Siostry i Rodzino Sacré Coeur,


Przygotowując się do Uroczystości Najświętszego Serca Jezusa i zanurzenia w Jego przebitym Sercu, Sercu otwartym zarówno na radość jak i cierpienie, przesyłamy wam wyrazy MIŁOŚCI, SOLIDARNOŚCI I NADZIEI.


Cóż za rok przeżyliśmy od ostatniego listu, który otrzymaliście ode mnie na Uroczystość Serca Jezusa w czerwcu 2020! Czytałam ostatnio ten list ponownie i uderzyły mnie następujące słowa:


Po raz pierwszy odkąd staliśmy się globalną

Serdecznie zapraszamy na 2-dniowe rekolekcje online w międzynarodowej grupie młodych ludzi z całego świata, które pozwolą wsłuchać się w bicie Serca Boga we własnym życiu i w świecie.

Rekolekcje odbędą się w dniach: 12-13 czerwca 2021 r. i będą prowadzone w 3 językach: angielskim, hiszpańskim i francuskim.

Zapisy i więcej informacji znajduje się tutaj:

https://rscjinternational.org/news/online-reflection-and-prayer-retreat-young-people-june-12-13-2021

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmiku z tegorocznych obchodów święta św. Magdaleny Zofii w naszej Szkole Podstawowej Sacré Coeur w Tarnowie:

 

św. Magdalena Zofia Barat

Jedną z charakterystycznych cech Magdaleny Zofii jest to, co możemy nazwać „pasją dla całkowitej wyłączności”. W swoich postanowieniach rekolekcyjnych pisze:


"O Jezu, moje światło i moje życie, pragnę znać tylko Ciebie, kochać tylko Ciebie, pragnę, abym nie ja żyła, ale Ty, dla Ciebie, w Tobie…"


Pozwólmy rodzić się Jezusowi w naszych myślach, słowach, czynach, uczuciach; nie opierać się na intelektualnych dociekaniach, ale otworzyć się na światło poznania Pana; być pewnym nie własnej

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA