Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

Relacja z II Tygodnia pobytu naszej wolontariuszki, Małgosi w Ugandzie ...

Po ponad rocznym programie formacji w ramach Międzynarodowego Wolontariatu Sacré Coeur, wspólnoty "Serce dla świata" Małgorzata, lekarka z Wrocławia wyjechała na wolontariat do Ugandy, aby służyć jako pomoc medyczna w Centrum Medycznym w Moroto w dniach 17 stycznia - 30 marca 2023.

Poniżej pierwsza relacja Gosi z Ugandy.

Dziś mija tydzień od mojego wyjazdu z Polski, choć zadziało się w tym czasie tyle rzeczy, że trudno mi uwierzyć, że minęło tylko siedem dni. Każdy etap podróży

 

Ta modlitwa została napisana przez An rscj, która dziękuje św. Magdalenie Zofii Barat za dar, jaki nam ofiarowała zakładając nasze zgromadzenie; hojny dar tego, czego dokonała, ale przede wszystkim tego, kim jest i co nam przekazała.

 


"Życie zakonne jest darem, który Kościół otrzymał od Pana"

(Lumen Gentium 43)

 

 

 

Modlitwa

Życie zakonne jest darem dla Kościoła...

Twoje życie, Święta Matko, jest darem dla Kościoła.

Darem danym nam... całkowicie za

 

 

3 listopada 2022 roku: Kata (CEU), Fili (INS), Adriana (INS), Yolanda (INS), Barbara (IRS), Linda (PER) i Alicja (POL) zostały oficjalnie powitane przez Matkę Generalną, s. Barbarą Dawson i jej Radę na rozpoczynającej się probacji w nowo wyremontowanej Villa Lante w Rzymie.

 

 

 

 


Od czasów Magdaleny Zofii, Probacja jest darem Boga i Zgromadzenia, dzięki któremu każda probanistka otrzymuje czas i przestrzeń, aby usłyszeć Boga w nowy sposób i

 

Przygotowując się do obchodów Wigilii Paschalnej i Wielkiego Tygodnia,
Siostra Barbara Dawson i Rada Generalna
przesyłają nam swoją nadzieję, modlitwę i błogosławieństwo.

Zdjecia s. Dorota Stokłosa rscj

 

13 lutego 2022 r. w kościele pw. św. Michała Archanioła w Pobiedziskach odbyła się Eucharystia dziękczynna za 100 lat naszej obecności w tej parafii. Jednocześnie w ten sposób żegnamy się z naszym domem w Polskiej Wsi (Pobiedziskach). Z końcem lutego przekazujemy go nowym właścicielom, z ufnością, że będzie służył życiu, tak jak do tej pory.

Przez 90 lat prowadziłyśmy tu szkołę z internatem oraz dla dzieci z okolicznych miejscowości (więcej informacji o niej znajdziesz

Jakże radosna to chwila dla całego Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa, powitania 9 RSCJ, które rozpoczynają razem swoją probacyjną podróż w Rzymie.

„ Radujmy się wszyscy w Panu, dzisiaj narodził się nam Zbawiciel. Dzisiaj prawdziwy pokój zstąpił z nieba na ziemię".

Co św. Filipina Duchesne pragnie nam dzisiaj przekazać?

Filipina była przede wszystkim kobietą głębokiej komunii. Przez całe swoje życie budowała mosty między światami: między Europą a Ameryką, między światem bogatych i biednych, między rasami: Europejczykami, rdzennymi amerykańskimi Indianami, Czarnymi i nowymi ludźmi rodzącymi się na rubieżach Ameryki. W czasie wojny i podziałów klasowych we Francji Filipina była mediatorem, opiekunem i uzdrowicielem tych, którzy cierpieli. W Ameryce

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA