Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

1 Wielu już starało się ułożyć opowiadanie o zdarzeniach, które się dokonały pośród nas, 2 tak jak nam je przekazali ci, którzy od początku byli naocznymi świadkami i sługami słowa. 3 Postanowiłem więc i ja zbadać dokładnie wszystko od pierwszych chwil i opisać ci po kolei, dostojny Teofilu, 4 abyś się mógł przekonać o całkowitej pewności nauk, których ci udzielono.

Dnia 2 października 2019 nastąpiło oficjalne otwarcie Młodzieżowego Centrum Rozwoju Artystycznego i Duchowego w Legionowie prowadzone przez Fundację Pasja Życia im. s. Józefy Menendez w Legionowie.

Prezesem Fundacji Pasja Życia jest s. Jolanta Glapka RSCJ.

Tablicę upamiętniającą sponsorów centrum  poświęcił bp Romuald Kamiński. W uroczystości uczestniczyli członkowie, przyjaciele i sponsorzy Fundacji, siostry ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (Sacre Coeur ) oraz miejscowi politycy i księża.  

W ramach centrum realizujemy kilka projektów: Centrum Integracji Społecznej, Cafe Pasja Klub Podróżnika, Punkt konsultacyjny, hostel dla osób uzależnionych po ukończonej terapii,  siłownia oraz programy realizowane przez osoby wynajmujące pomieszczenia w centrum: zajęcia muzyczne,  Giganci programowania dla dzieci i młodzieży, szwalnia dla dziewczynek, kurs tańca towarzyskiego. Są też 2 grupy 12 kroków programu „Wreszcie żyć”.

 Cafe Pasja Klub Podróżnika zaprasza na comiesięczne spotkania: opowieści z różnych części świata oraz koncerty.

W ramach punktu konsultacyjnego prowadzona jest grupa wsparcia dla osób uzależnionych
i współuzależnionych, terapia indywidualna dla osób uzależnionych, psychoterapia indywidualna, systemowa terapia rodzinna i małżeńska, psychodrama.

W hostelu tworzymy społeczność siostry Sacre Coeur: Violetta Zając, Jolanta Glapka, terapeutka odpowiedzialna  za hostel, rodzina z 2 małych dzieci oraz 5 uczestników programu hostelowego. 

Violetta Zając RSCJ

View the embedded image gallery online at:
https://siostry-sc.pl/aktualnosci/archiwum1#sigProId6274a6e7dd

Siostry z Legionowa polecją:

WALENTYNKOWY WARSZTAT DLA PAR
12 lutego w godz. 18:00 - 20:30 FUNDACJA PASJA ŻYCIA ul. Strużańska 2B, Legionowo


ZAPRASZAMY PARY CIEKAWE TEGO, SKĄD BIORĄ SIĘ PODOBIEŃSTWA I RÓŻNICE MIĘDZY PARTNERAMI I W JAKI SPOSÓB ZBUDOWAĆ DOBRĄ I TRWAŁĄ RELACJĘ.
Zapisy: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel.: 512-127-551

Zapraszamy do 8 par, koszt 60 zł od pary. Więcej informacji na naszym profilu: https://www.facebook.com/PasjaZycia/

Na przełomie roku młode Siostry z Europy po raz kolejny spotkały się, by rozmawiać o przyszłości i wnieść swój wkład w pracę kapituły specjalnej 2021. Tym razem miejscem było Miraflores w Hiszpanii, gdzie nawet w środku zimy kwitły kwiaty! Z naszej polskiej Prowincji w spotkaniu wzięło udział 10 Sióstr.

View the embedded image gallery online at:
https://siostry-sc.pl/aktualnosci/archiwum1#sigProIdee6372402b

s. Viola zaprasza na opowieści o Filipinach!

Przekazujemy telefon, pod który mogą dzwonić osoby, które doświadczyły zła w Kościele i pragną otrzymać pomoc. Więcej informacji można też znaleźć na stronie inicjatywy "Zranieni w Kościele" -> https://zranieni.info/

Fundacja Pasja Życia zaprasza mieszkańców Legionowa do punktu konsultacyjnego na bezpłatne porady:

– konsultacje psychologiczne
– terapie dla osób uzależnionych i współuzależnionych
– psychoterapia dla osób zmagających się z depresją
– terapia systemowa dla rodzin
– psychoterapia i psychodrama dla ofiar przemocy
– grupy wsparcia dla osób uzależnionych
– porady prawne

Chętnych prosimy o kontakt: 509-432-492
Więcej informacji na stronie internetowej: www.pasjazycia.org

Projekt  powstał przy wsparciu środków z dotacji z budżetu Gminy Miejskiej Legionowo.

Zapraszamy również do Kawiarni ”Cafe Pasja” mieszczącej się budynku Fundacji przy ul. Strużańskiej 2B w Legionowie prowadzona w ramach CIS.

Oferujemy: pyszną kawę i fit desery w konkurencyjnych cenach w miłej atmosferze.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.pasjazycia.org oraz na FB.

Projekt Punkt Konsultacyjny oraz Kawiarnia powstały przy wsparciu środków z dotacji Marszałka Województwa Mazowieckiego.

5 września miało miejsce otwarcie Probacji, czyli ostatniego etapu drogi do ślubów wieczystych dla 9 sióstr z całego świata. W tym roku nie ma wśród probanistek żadnej Polki, jest za to jedna Europejka - Amélie z BFN. Jedną z mistrzyń Probacji jest Dorota Stokłosa z naszej Prowincji.
 
Pamiętajmy w modlitwie o probanistkach i ich formatorkach!
 
Więcej informacji na naszej stronie międzynarodowej
-> https://rscjinternational.org/news/2019-opening-probation
 

W dniach 23-25 sierpnia 2019 w Warszawie odbyło się nasze Zebranie Prowincjalne. Uczestniczyło w nim 65 Sióstr z całej Prowincji, a fasylitatorką była nasza siostra z Prowincji ENW - Cath Lloyd RSCJ. Pracowałyśmy nad ukierunkowaniem naszej misji apostolskiej w odpowiedzi na potrzeby współczesnego świata w Polsce i Zgromadzeniu. Był też czas na wspólną i indywidualną modlitwę, refleksję, dzielenie w grupach. Każdy dzień rozpoczynałyśmy od wspólnej Eucharystii, którą celebrował dla nas o. Robert Bujak SJ. W sobotni wieczór na rekreacji przygotowanej przez nasze młodsze Siostry spotkałyśmy się z naszą Założycielką  - Św. Zofią Barat. Był to czas wspólnego świętowania i dobrej zabawy. 

 

View the embedded image gallery online at:
https://siostry-sc.pl/aktualnosci/archiwum1#sigProIdc9558874c1

Profeski o ślubach czasowych wraz z formatorkami oraz profeski po ślubach wieczystych z krótkim stażem spotkały się w Joigny od 8-10 sierpnia 2019. Spotkanie prowadziła s. Cath Lloyd z prowincji ENW.
 
Z Polski w spotkaniu wzięło udział 11 sióstr. Oprócz tego przyjęła nas tam s. Agnieszka Włodarczyk , która od niedawna jest częścią wspólnoty w Joigny.
 
“Kim jesteśmy razem?” My, najmłodsze rscj Europy, zostałyśmy zaproszone, by podzielić się naszymi nadziejami, oczekiwaniami oraz pytaniami w kontekście tego tematu - w tym momencie naszej historii, w konkretnych rzeczywistościach naszych regionów oraz podążając razem z całym Zgromadzeniem w kierunku Kapituły Specjalnej w 2021 r.   
 
By podzielić się wzajemnie różnymi realiami w jakich żyjemy, poproszone byłyśmy o narysowanie kobiet, które reprezentowały nasze prowincje. Stworzyłyśmy siedem obrazów, na których znaleźć można było zarówno kruchość, jak i życie. Oglądając te wizerunki powieszone na ścianach naszej sali, można było dostrzec wiele cech: przemijalność i starzenie się; to, co nas podtrzymuje i spowalnia na naszych drogach; wdzięczność za wiele dobra; pytania jakie sobie stawiamy i to czemu dałyśmy życie. Te siedem kobiet w naszych wyobrażeniach, zapraszały nas, by być między nimi wraz z Magdaleną Zofią, która w Joigny była z nami obecna w sposób szczególny.

Fraza, którą często słyszałyśmy, to "poczucie jednego Ciała" i to nie tylko na poziomie prowincji, ale też całej Europy jako regionu. Czułyśmy, że to spotkanie jest nam potrzebne, by się poznać, by wzmocnić więzi, by uświadomić sobie, że potrzebujemy siebie na wzajem. 

Wraz z innymi naszymi zaangażowaniami wewnątrz prowincji, spotkanie to było okazją, żeby włączyć się w nasze wspólne życie i misję w Europie. Jesteśmy bardzo wdzięczne wszystkim, którzy umożliwili nam ten czas, w szczególności wspólnocie w Joigny, która przyjęła nas z otwartym sercem. 

Spotkamy się ponownie w podobnym składzie w grudniu w Miraflores de la Sierra, niedaleko Mardytu w Hiszpanii, z pragnieniem by kontynuować naszą wspólną podróż.

 

Tłumaczenie z angielskiego s. Ewa Bartosiewicz rscj
© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA