Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

 

Uroczystość wstąpienia do nowicjatu  Alicji Banach odbyła się w Markach, pod czułym okiem Maryi, w święto Matki Bożej Bolesnej, 15. września 2012 roku. Rozpoczęliśmy mszą świętą o godzinie 12.

 

 

W kazaniu ks. Grzegorz Michalczyk nawiązał do święta Podwyższenia Krzyża, które przypomina, że chrześcijanin przez pryzmat krzyża uczy się dostrzegać światło poranka zmartwychwstania. Wobec dni tak różnych, codzienności często zapraszającej do wejścia w obłok obecności Boga, w którym światłem jest jedynie wiara, tak bardzo Maryja staje się niezastąpioną Przewodniczką.

 

 

Po Komunii świętej miała miejsce ceremonia przyjęcia do nowicjatu: odpowiedź kandydatki na pytania siostry prowincjalnej, poświęcenie i nałożenie medalika oraz modlitwa wspólnoty.

 


Uczta Eucharystyczna miała swoją kontynuację, mianowicie, siostry wraz z zaproszonymi gośćmi i rodzicami Ali przeszli do salki nowicjatu, gdzie czekał pyszny obiad.


Niech ten czas nowicjatu będzie okresem wzrostu duchowego naszej kochanej nowicjuszki, poznawaniem Ducha Zgromadzenia, wejściem w upodobnienie i zjednoczenie z Sercem Jezusa - Ono pierwsze pociągnęło serce Alicji do odpowiedzi, która urzeczywistnia się teraz z pomocą Jego łaski i siostrzaną miłością wspólnoty.
© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA