Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.
W dniach 26 czerwca - 1 lipca odbyło się w Brukseli międzynarodowe spotkanie nowicjuszek i kandydatek zaaprobowanych do nowicjatu. Temat "Jezus - człowiek relacji" przybliżyła nam nasza była Przełożona Generalna Helen McLaughlin. W klimacie kontemplacji, modlitwy konstytucjami i Ewangelią oraz naszego głębokiego dzielenia, miałyśmy okazję poznać siebie, Jezusa i nasze współsiostry z Europy. Z zachwytem słuchałyśmy też wspomnień Helen dotyczących zatwierdzania konstytucji. Zaskoczyła nas ilość przeciwności z jakimi musiało się zmierzyć Zgromadzenie w latach 80.


Pojawił się też miły dla nas akcent polski, ponieważ pierwszą prowincją, do której wybrała się Helen jako przełożona generalna była właśnie Polska. Wspominała m.in. czekoladki w poście i osobliwą polską trójcę ;)


Oprócz głebokich przeżyć duchowych, miałyśmy okazję wspólnie spędzać wieczory na grach, zabawach i tańcach. Jednym z punktów naszego programu było spotkanie ze wspólnotami w Brukseli. Siostry przyjęły nas bardzo ciepło, opowiedziały o swoim apostolstwie i nakarmiły miejscowymi specjałami.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie miasta, m.in. Grand Place, muzeum instrumentów muzycznych i komiksów oraz katedry. Nie ominęło nas również skosztowanie lokalnych gofrów i czekoladek.

Napełnione wdzięcznością za owocne spotkanie, czekamy na kolejną okazję do celebrowania wspólnych chwil w gronie Sióstr Serca Jezusa.

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii.
© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA