Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.
Siostra Anna Żamojda składa śluby wieczyste na ręce s. Kathleen Conan, Przełożonej Generalnej Zgromadzenia
Dnia 31 stycznia 2010 roku czternaście naszych sióstr z różnych krajów i kontynentów złożyło w Rzymie na ręce naszej przelożonej generalnej Kathleen Conan rscj śluby wieczyste w Zgromadzeniu Najświętszego Serca Jezusa. Była wśrod nich Polka s. Anna Żamojda. Cieszymy się i wraz z nią dziękujemy Bogu za dar powołania.


Wspólnota probacyjna wraz z Odpowiedzialnymi za formację w tym okresieProbacja to pieciomiesięczny czas odejścia od działań apostolskich, by w międzynarodowej wspólnocie przygotować się do ślubów wieczystych poprzez pogłębienie życia charyzmatem i misją Zgromadzenia oraz 30-dniowe rekolekcje ignacjańskie. Ta ostatnia wspólnota była bardzo różnorodna, tworzona przez 19 sióstr z 12 krajów i 5 kontynentów. Wspólny czas rozpoczęły 3 września 2009 roku uroczystą Eucharystią i otwierającą Konferencją  Przelożonej Generalnej, która zaprosiła siostry do wejścia na trzy święte ścieżki: ich relacji z Bogiem, ich relacji ze światem oraz do kroczenia śladami Założycielki Zgromadzenia św. Magdaleny Zofii Barat i wielu sióstr przed nimi.

Siostry proszą o złożenie ślubówWierne temu zaproszeniu budowały wspólnotę pośród różnorodności, pewne, że zgromadził je Jezus Chrystus, a podążając śladami św. Magdaleny Zofii i dotykając miejsc związanych z początkiem Zgromadzenia pozwalały, by jej życie i droga duchowa kształtowały je. Poprzez dzielenie każdej życiem jej kraju i prowincji, siostry poznawały bliżej bogactwo kultur i trudności z jakimi borykają się kraje czy społeczności. Rozrzerzało to  ich serca i wrażliwość, by usłyszeć wezwania, ból i cierpienie tak wielu ludzi i odważnie na nie odpowiedzieć. Przez pięć miesiecy siostry głęboko wchodziły w samo centrum ich osobistej relacji z Bogiem, tam gdzie doświadczają Jego miłości i wezwania. Z szacunkiem i wdzięcznością pochylały się nad historią własnego życia i powołania. (por. Konferencja Przelożonej Generalnej na zakończenie Probacji)

Najmłodsze wieczyste profeski Zgromadzenia wraz z Matką Generalną
Uroczysta Eucharystia i Ceremonia złożenia ślubów wieczystych była prawdziwym świętem jedności w różnorodności, gdzie wielość języków i symboli pozwalała wnieść bogactwo różnych kultur w to misterium zjednoczenia wokół stołu Pańskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii, jak również na naszą stronę międzynarodową.
© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA