Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.
W zestrzelonym samolocie zginęła katolicka zakonnica

Siostra Philomene Tiernan RSCJ mieszkała w Sydney w Australii. Wracała do domu do Australii, po pielgrzymce do Europy.


W Joigny, rodzinnym domu naszej założycielki św. Magdaleny Zofii Barat, odprawiała swoje rekolekcje, w Paryżu w kościele pw. św. Franciszka Ksawerego modliła się przy jej relikwiach a w Londynie prowadzieła warsztaty o s. Janet Stuart rscj, wybitnej matce generalnej, której stulecie śmierci będziemy niedługo obchodzić. 

Siostra Philomene Tiernan RSCJ była prowincjalną prowincji Australia - Nowa Zelandia w latach 1993 - 1999.

Szkoła Kincoppal-Rose Bay, prowadzona przez nasze Siostry, z którą s. Phil była związana od ponad 30 lat opłakuje jej utratę. Dyrektor szkoły Hilary Johnston-Gibson powiedziała: „Jesteśmy zdruzgotani utratą tak miłej, mądrej i pełnej współczucia kobiety, która była bardzo kochaną przez nas wszystkich. Phil przyczyniła się do rozwoju naszej społeczności i miała bardzo znaczący, wspaniały wpływ na życie każdego z nas." Uczennice szkoły wspominają, że w ich życiu pełniła rolę kochającej babci, do której wszyscy mogli się zawsze z zaufaniem zwracać w ważnych dla nich sprawach. Było to dla nich tym bardziej ważne, że mieszkając w szkolnym kampusie, są oddalone od rodziców.  

Powierzamy ją opiece naszej Świętej Matki, wierząc, że przebywa blisko kochającego Boga, spoczywając na Jego Sercu.

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA