Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.
Na skupienie przyjechało 7 rodzin z dziećmi w wieku od 4 miesięcy do 9 lat. Niektórzy rodzice sa od wielu lat związani z duchowością ignacjańską a niektórzy poraz pierwszy zapoznawanli się z metodą medytacji ignacjańskiej.
W piątek wieczorem przypomnieliśmy metodę modlitwy i dane było wprowadzenie do medytacji następny dzień.
W sobotę po śniadaniu dzieci poszły do "przedszkola", gdzie miały dobrą opiekę i dużo zabawy a rodzice, zaproszeni do trwania w milczeniu (na ile najmniejsze dzieci pozwalały), mieli czas na 2 medytacje nad Słowem Bożym i konferencję korespondującą z tematem roku duszpasterskiego: "Nawrócenie - powrot do Boga żywego". Po obiedzie rodziny miały 2 godziny dla siebie a potem dzieci ponownie poszły się bawić, by rodzice mogli posłuchać konferencji o rozeznawaniu duchowym i spotkali się na dialog małżeński. Jeszcze przed kolacją spotkaliśmy się na wspólną Eucharystię. Wieczorem, gdy już udalo się położyć dzieci spać,, był czas na Adorację Najświętszego Sakramentu.
Niedzielne przedpołudnie wypełniła jedna medytacja Słowa Bożego, konferencja o Ignacjańskim rachunlu sumienia i dzielenie się owocami tego czasu. Skupienie zakończyliśmy uroczystą Eucharystią i błogosławieństwem dzieci.

Skupienie było organizowane przez Stowarzyszenie Przystań M, prowadzone przez Małgorzatę Ziarkiewicz, s. Renatę Ryszkowską rscj a posługę duszpasterską sprawował o. Stanisław Mężyński SJ.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Galeria zdjęć

W wakacje od 13 do 21 lipca 2015 r., planujemy zorganizować w naszym domu 8-dniowe rekolekcje dla rodzin z małymi dziećmi prowadzone taką metodą.
Szczegóły i zapisy na stronie Stowarzyszenia Przystań M
© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA