Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

Na Villa LanteZaraz po przylocie udaliśmy się do naszego domu Villa Lante gdzie spotkaliśmy się z Probacją, czyli siostrami z różnych stron świata przygotowującymi się do złożenia ślubów wieczystych. Modliliśmy się przed wizerunkiem Mater Admirabilis, Matki Przedziwnej, w naszym Zgromadzeniu patronki życia wewnętrznego oraz wychowanków instytucji prowadzonych przez Zgromadzenie. Poznaliśmy miejsca uświęcone obecnością założycielki Zgromadzenia św. Magdaleny Zofii Barat. Oczywiście zwiedzaliśmy też Watykan i Rzym. Dzięki ojcu Andrzejowi Majewskiemu SJ było nam dane przejść przez Ogrody Watykańskie i zwiedzić muzeum Radia Watykańskiego. Uroki Wiecznego Miasta zachwycały nas wszystkich a zwłaszcza tych, którzy do Rzymu przybyli po raz pierwszy.

Zapraszamy do włączenia się w życie Rodziny Sacre Coeur, czyli grupy osób świeckich pragnących czerpać z duchowości Serca Jezusa i włączać się w misję Zgromadzenia Sacré Coeur. Kontakt s. Renata Ryszkowska e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. kom. 608 713 103.

Poniżej zamieszczamy świadectwa uczestników oraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Od 4 lat uczestniczę w rekolekcjach u sióstr Sacre Coeur w Pobiedziskach Dzięki nim mogłam przetrwać najtrudniejszy czas w moim życiu. Poznawałam lepiej siebie i moja relację z Panem Bogiem. Sama zaskakiwałam siebie i  odkrywałam co raz większą miłość do Niego. Doświadczałam jego miłości. Łzy które towarzyszyły mi podczas tego pięknego czasu były formą oczyszczenia i doznawania coraz większego miłosierdzia.. Otrzymałam tak wiele. Przyjeżdżając tu po raz pierwszy niewiele wiedziała na co się decyduję. Osoba która mnie poprowadziła do tego wspaniałego miejsca powiedziała mi ,że muszę przyjechać do sióstr bo tu się dzieją cuda. I dzisiaj wiem, że miała racje.                                                                                                                                                                    W listopadzie tego roku uczestniczyłam w Pielgrzymce do Rzymu. Pielgrzymka  była kolejnym krokiem który jeszcze bardziej zbliżył mnie do Pana Boga. Na każdym kroku spotykałam świadectwa. Każdy nawet najdrobniejszy szczegół naszego pobytu był niezwykle ważny i dla mnie bezcenny. Rzym to: Spotkania z siostrami z różnych części świata na Villa Lante. Modlitwa przy Mater Admirabilis - Matka Przedziwna, Eucharystia przy grobie Świętego Jana Pawła II, zwiedzanie ogrodów  i muzeów watykańskich, Katakumby, Msze w języku polskim i włoskim u Świętego Pankracego, wizyta na Uniwersytecie Gregoriańskim, zwiedzanie domu Ignacego Loyoli, Anioł Pański, Bazylika Św. Piotra, św. Pawła za Murami, Św. Jana na Lateranie, Matki Bożej Większej – przejście przez Drzwi Święte we wszystkich bazylikach. Poznawaliśmy Rzym i jego wspaniałe bogactwo – Schody Hiszpańskie, Panteon, Fontanna Di Trevi, Coloseum, Forum Romanum , Plac Navona nie sposób wymienić wszystkich miejsc i jego twórców.                           

Na koniec  naszej Pielgrzymki, przejście drogą od Zamku Anioła do Grobu Św Piotra przechodząc przez Drzwi Święte. Dla mnie to Pielgrzymka Miłosierdzia w Roku Miłosierdzia. Szliśmy w skupieniu niosąc na zmianę krzyż. Ta droga była bardzo dużym przeżyciem, modlitwa za nas,  najbliższych, osoby które potrzebują naszej modlitwy a nawet w moim przypadku również za osoby które nie zapisały się dobrze w mojej pamięci. To czuło się jaki to wielki akt miłosierdzia. Jestem bardzo wdzięczna Panu Bogu i wiem jak bardzo mnie kocha ofiarowując mi wszystko co najlepsze, wystarczy tak mało a zarazem tak dużo – zaufać i uwierzyć.

Chciałabym  bardzo podziękować wszystkim uczestnikom naszej pielgrzymki. Jestem szczęśliwa, że miałam to szczęście być z Wami. Dziękuje za radość która nam towarzyszyła, za wsparcie, za rozmowy, za śmiech, za łzy wzruszenia, za wspólną modlitwę, za to że wszyscy byliśmy razem. Było skupienie i modlitwa, radość, dużo śmiechu, dużo wzruszeń i poruszeń.

Dziękuję siostrze Renacie dzięki której ta pielgrzymka mogła się odbyć, która włożyła dużo serca, czasu i zaangażowania abyśmy mogli to wszystko zobaczyć i przeżyć. Dziękuję Leszkowi, Siostrze Renacie i Monice którzy dokumentowali nasz pobyt w Rzymie . Jestem bardzo wdzięczna Panu Bogu, Małgosia       

**********

Dziękuję za ten piękny czas w Rzymie! Miasto zaskoczyło mnie swoim pięknem i wielowymiarowością. Jestem zachwycona. Cieszę się, że mogłam je zwiedzać właśnie z Rodziną SC, w atmosferze rodzinnego ciepła i duchowych doświadczeń. Tego miejsca nie można przeżywać tylko zmysłowo. Tu wszystko się przenika i współgra ze sobą. To był intensywny, pełen wrażeń tydzień, który będzie żył we mnie jeszcze długi czas. Radość ogromna, że zdążyliśmy przejść przez Drzwi Święte! Siostrze Renacie dziękuję za program, obejmujący miejsca, do których „zwykły” turysta nie trafia J Dziękuję wszystkim za życzliwość. A przede wszystkim Panu Bogu za prowadzenie i czuwanie nad nami. Agata.

 

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA