Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

 

W sesji wzięło udział 30 kobiet, które przyjechały z okolic Krakowa, Tarnowa i Rzeszowa. Niektóre uczestniczki miały styczność z tańcem od wielu lat, inne natomiast dopiero zaczynały swą przygodę w tej dziedzinie. Tak czy inaczej – panie czuły się w naszej tanecznej wspólnocie bardzo swobodnie, gdyż już pierwszego wieczoru zapewnione zostały, że w modlitwie uwielbienia nie tyle ważne jest perfekcyjne wykonanie jakiegoś układu choreograficznego, ale istotą jest wejście w relację z Bogiem całym sobą, każdym gestem czując miłujące spojrzenie Ojca.

W piątek wieczorem rozpoczęłyśmy jak zawsze od tańców integracyjnych, natomiast całą sobotę poświeciłyśmy na tańce hebrajskie i tańce modlitewne. Aby ten czas nie kojarzył się jedynie z kursem tanecznym, uwieńczeniem był sobotni wieczór uwielbienia, podczas którego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem uwielbiałyśmy Boga tańcem, wyrażoną głośno modlitwą spontaniczną i trwaniem w ciszy. Ten wieczór zawsze jest największym przeżyciem każdego weekendu.

Kolejne weekendy z modlitwą tańcem odbędą się w Luboniu, Pobiedziskach, Rzeszowie i Tarnowie oraz kilkugodzinne warsztaty w Krakowie. Serdecznie zapraszamy na to niezwykłe doświadczenie niecodziennej modlitwy! Terminy pojawiają się na bieżąco na stronie s. Ani: www.wielbienietancem.pl.

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA