Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

 

SIOBHAN BURKE RSCJ

Spotkanie w Tarnowie zgromadziło młodych ludzi i siostry Sacré Coeur z Polski, Rosji, Czadu, Iraku, Hiszpanii, Francji, Irlandii i Anglii. Ich przebywanie razem pełne radości, otwartości i zrozumienia było ogromnym znakiem nadziei. Mieli możliwość dzielenia się poprzez prezentacje swoich krajów i kultur, śpiew, grę, wspólną modlitwę i zasiadanie razem przy stole. Ponadto zdobywali nowe umiejętności na warsztatach takich jak: modlitwa ikoną, taniec hebrajski, muzyka i teatr.

 

VIOLETTA ZAJĄC RSCJ

Jako międzynarodowa wspólnota Sacré Coeur wierzymy głęboko, że komunia jest możliwa. Jesteśmy przekonane, że nasze doświadczenie ma ogromną wartość i dlatego chcemy dzielić się nim z innymi, a szczególnie z osobami młodymi.

Udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie i w Międzynarodowym Spotkaniu Młodych Sacre Coeur w Tarnowie było dla mnie byciem razem jako siostry i młodzi Sacre Coeur, dzieleniem radości i trudu pielgrzymowania. Było doświadczeniem bycia w sercu Kościoła, pośród młodzieży z całego świata na spotkaniu z Papieżem Franciszkiem.

Spotkanie to umocniło mnie w przekonaniu, że ważne jest, aby być w Kościele tam, gdzie jest młodzież ze swoim entuzjazmem i poszukiwaniem Boga, szczególnie być tam, gdzie mamy możliwość budowania wspólnoty międzynarodowej z młodymi z różnych części świata .

 

TATIANA - CZAD

Światowe Dni Młodzieży były dla mnie ogromnym doświadczeniem. Uczestniczyłam w nich po raz pierwszy. Tego się nie zapomina. To było piękne doświadczenie szczególnie chwile które przeżyłam bardzo głęboko. Najbardziej znaczącym momentem dla mnie była pielgrzymka do sanktuarium św. Stanisława. Spotkanie z młodymi, zgromadzonymi wokół jednej Osoby bez różnic rasowych szukających go wspólnie. Ten dzień przyznaję nie był dla mnie jednak łatwy, ponieważ w moim kraju nigdy nie uczestniczyłam w podobnych pielgrzymkach.

Jeszcze mocniejszym momentem, który przeżyłam podczas samych Światowych Dni Młodzieży to spotkanie z Ojcem Świętym. Jego nauczanie i wskazówki. Nie mam pojęcia co czuli inni, ale mnie poruszyło to bardzo mocno. Słowa, które wciąż we mnie rezonują to: nie pozwólcie nikomu decydować o waszej młodości, bądźcie aktywni i naśladujcie Chrystusa.

Byłam również dotknięta gościnnością i postawą Polaków. Pięknie praktykowali uczynki miłosierne przyjmując tysiące młodych ludzi. A to jeden z uczynków miłosierdzia - podróżnych w dom przyjąć. Wszyscy byli bardzo sympatyczni. ŚDM pozwoliły mi nie tylko bardziej poznać Chrystusa, ale również inne osoby i wyjść z mojego małego świata, który został dla mnie stworzony.

Próbuję żyć przekazem, który otrzymałam. Zaangażowałam się bardziej w mojej parafii.

Niech Pan Bóg obdarzy błogosławieństwem Polskę i wszystkich jej mieszkańców, a Maryja wstawia się za tym krajem który był świadkiem narodzin wielkich świętych. Niech miłosierdzie Boga będzie zawsze z wami.

 

KLAUDIA WŁODARCZYK

Spotkanie w Tarnowie było dla mnie wydarzeniem niezwykłym. Nigdy wcześniej nie doświadczyłam czegoś podobnego. Spotkanie tylu młodych z różnych zakątków świata było cudowne. Jadąc do Tarnowa bałam się. Bałam się, ponieważ nie wiedziałam czy sobie poradzę z językiem, czy będę na tyle śmiała żeby się do kogoś odezwać. :) Jednak moje wątpliwości przestały istnieć w momencie kiedy zobaczyłam te wszystkie piękne twarze, uśmiechnięte, z których bił ogromny blask i chęć spotkania Boga i podzielenia się doświadczeniem ze spotkania z nim. Bóg nas połączył i to było piękne. Bariera językowa nie miała znaczenia. Wszyscy mówiliśmy w jednym języku - języku Boga. Najbardziej wzruszyło mnie niedzielne spotkanie w grupach, kiedy to dzieliliśmy się wspólnie doświadczeniami ze spotkania w Tarnowie. Wzruszeń nie było końca. Nigdy nie zapomnę tego pięknego czasu spędzonego na modlitwie, rozmowie, zabawie, czuwaniu... :)
Tak, wiem rozpisałam się, a miało być krótko. :) Napisałabym jeszcze więcej, ale łezki kręcą mi się w oku na myśl o tych pięknych chwilach :)
Dziękuję, że mogłam je spędzić z tak cudownymi ludźmi. Dziękuję za WSZYSTKO :)

 

Świadectwa z Hiszpanii: “PO ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY”

Światowe Dni Młodzieży w Polsce były jak skrzynia pełna nieszpodzianek i skarbów... NIESPODZIANEK ponieważ, nawet kilka dni przed wyjazdem do Polski nie wiedziałyśmy jeszcze, że będziemy zakwaterowani w miejscowości oddalonej 60 km od Krakowa o nazwie trudnej zarówno do wypowiedzenia, jak i zapamiętania: Maków Podhalański. SKARBÓW, ponieważ skorzystaliśmy z niezwykłych momentów wspólnych rozmów i braterskich gestów, od naszej grupy młodzieżowej z Hiszpanii począwszy, a na międzynarodowej grupie Sacre Coeur skończywszy, z którą dzieliliśmy wspaniałe chwile w Tarnowie i odkrywaliśmy bogactwo różnorodności naszych kultur i narodowości podczas spotkania zorganizowanego przez nasze siostry Sacre Coeur z Polski.

W Makowie rodziny przyjęły nas niewykle ciepło. W rzeczywistości wszystkie aktywności zostały przygotowane dla nas z ogromną starannością i można było odczuć klimat radosnego świętowania.

Wyjazd był doświadczeniem niepowtarzalnym, które zostanie na długo w naszej pamięci i będzie przypominało, że MIŁOSIERDZIE czyni nas bardziej braćmi i siostrami.

“Polska to kraj wielkoduszny, grupa złączona jako jedna rodzina, głębokie i trafne przesłanie papieża Franciszka, niewiarygodne doświadczenie!” (Maria, 20 lat)

“Światowe Dni Młodzieży posłużyło mi do wewnętrznego wzrostu. Zadziwiło mnie to, jak bardzo wspaniali mogą być ludzie, którzy - nie znając cię – ofiarowują wszystko, co mają. Pragnę podkreślić również wspaniałą współpracę, która miała miejsce wewnątrz grupy, a dzięki której mogę określić to doświadczenie jako jedno z najpiękniejszych w moim życiu.” (Juna Antonio, 19 lat)

 

ZUNXIA ZHANG RSCJ

MOC MIŁOŚCI
(doświadczenie ŚDM)

Moc Miłości Boga
Ma moc przemiany
wszystkiego w naszym życiu.

Mogę pozbyć się każdego głodu,
Oddalić żar słońca,
Zmniejszyć czas spania,
Zapomnieć o zmęczeniu ciała!

To droga
Każdy dzień jest nowym początkiem
Nową szansą podziwiania Jego łaski,
Świeżym doświadczeniem świętowania Jego bezwarunkowej miłości!

Chociaż ulatuje czas ŚDMów
Nigdy nie osłabnie pasja tej miłości,
Bo jesteśmy z hojnością pobłogosławieni
I „głęboko kochani” na zawsze!

 

PAWEŁ HADZIK

Pobyt w Tarnowie razem z młodzieżą Sacre Ceour z całego świata dał mi szansę bliższego poznania Boga oraz tego jak jest od odbierany i czczony w innych krajach. W czasie niedzielnej Mszy Świętej kiedy miałem okazję iść z darami z koleżanką z Rosji a przed nami tańczyli młodzi z Czadu, było niesamowitym doświadczeniem jak przez śpiew i taniec idzie wielbić i dziękować Bogu. ŚDM w Krakowie pokazały mi jak można cieszyć się z tego, że jest się katolikiem.

 

BOŻENA MIKOŁAJCZYK: „ Jezus jest Panem ryzyka”

Myślę, że tych kilka dni spędzonych w tym roku ze wspólnotą w Tarnowie i Krakowie zapamiętam na długo. Tarnów zapisałam w pamięci jako spotkanie ludzi różnych kultur, charakterów, idących różnymi drogami, na różnych etapach życia- a jednak zjednoczonych jako wspólnota ludzi podążających za pragnieniem- tym samym, choć na wiele różnych sposobów. To pragnienie umożliwiło spotkanie, dialog, otwartość, słuchanie się nawzajem, zrozumienie i wymianę doświadczeń. U naszych gospodarzy w Cikowicach- Pani Bożeny i Pana Darka- czułam się jak u rodziny, a z naszą polską grupą Pielgrzymów i naszych Sióstr czułam się, jak byśmy się znali od lat (chociaż nikogo wcześniej nie znałam :)

Światowe Dni Młodzieży były dla mnie przeżyciem, które mogłabym nazwać doświadczeniem sensu- źródła i celu życia- prostego, a zarazem skłaniającego do podejmowania ryzyka o którym mówił Papież, i które zaspokaja pragnienie serca. W codziennym życiu wspomnienie tych dni jest dla mnie powrotem do tego źródła, i pozwala spojrzeć na wiele spraw inaczej- odróżnić te ważne, od mniej ważnych- to znaczy w perspektywie tego najważniejszego zadania życia: aby ryzykować dla Miłości każdego dnia, choćby w pozornie małych sprawach.

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA