Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

W tym roku mija 15 lat od pierwszej Szkoły Radości w ZS nr 67 im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie. Od 15 lat spotkania rekolekcyjne prowadzi ks. Mirosław Tosza. Na codzień zajmujący się bezdomnymi w Jaworznie. Ostatnio odbył z nimi miesięczną pielgrzymkę z Jaworzna do Lisieux we Francji....na 3 traktorkach. Oto jego świadectwo:

"Przede wszystkim odczuwam ogromną wdzięczność za 15 lat wspólnej drogi: za Kościół Zbawiciela w którym co roku możemy na siebie popatrzyć i wspólnie patrzyć na Niego, za zmagania ze Słowem, modlitwę, piękną liturgię i fascynujący śpiew scholi. Za szkołę – pokój nauczycielski, który na czas rekolekcji zamienia się w forum, niezwykłą przestrzeń rozmów, kawy i uśmiechu. Za Żmichowiaczki i Żmichowiaków: za ich zapał, pomysłowość i charakter. Za wszystkich gości i wszystkie miejsca, dzięki którym to co Boże może się wyrazić w tym, co ludzkie, a to co ludzkie okazać się bliskie temu co Boże. Za to, że można pięknie o Nim mówić, pięknie o Nim milczeć i jeszcze piękniej o Nim wątpić, bo przecież często wątpienie jest płaszczem, w który ubieramy naszą tęsknotę za Nim prawdziwym i niebanalnym…

Od 15 lat czekam z radością na kolejną Szkołę Radości! Co znowu wymyślą? Czym zaskoczą? Kogo zaproszą? Ale również: czym zaskoczy nas Bóg? Co nam powie? Czyje serce poruszy, czyje pocieszy a czyje zawstydzi? Żmichowska stała się dla mnie domem, do którego przyjeżdża się raz w roku, by ze sobą pobyć, pomodlić się i porozmawiać o rzeczach i sprawach najważniejszych: ciszy i słowie, prawdzie i radości, drodze i smaku i tylu innych, które tkają między nami siec przyjaźni, wiary i nadziei. Bardzo serdecznie dziękuję Marii za coroczne zaproszenia, niegasnący zapał i kolejne słowa – klucze, dzięki którym możemy wspólnie otwierać i poznawać nowe ziemie w Szkole Radości. Księżom, Pedagogom i uczniom za zaproszenie i gościnność."

Ks. Mirek

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA