Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

Listopad

Ważnym wydarzeniem w listopadzie było uczestniczenie Siostry Zofii Pogody w pielgrzymce Rodziny Sacre-Coeur do Rzymu. Po swoim powrocie dzieliła się ze wspólnotą domu swoim duchowym przeżyciem tego czasu i spotkaniem z grupą probanistek, naszą s. Dorotą Stokłosą i s. Iwoną Baryś na Villa Lante.

Duchowym doświadczeniem było uczestniczenie w Prowincjalnym Dniu Skupienia „Duchowość Serca Jezusa” zorganizowanym na zakończenie obchodów 80 lecia Prowincji Polskiej. W skupieniu obok naszej wspólnoty domu uczestniczyły Siostry z różnych wspólnot naszej Prowincji. Prelegentami byli s. Jolanta Olczyk i jezuita o. Zbigniew Kubacki.

Nasze zgromadzeniowe święta: Filipiny Duchesne i powstania Zgromadzenia przeżywałyśmy wspólną Eucharystią z Siostrami z ościennych wspólnot oraz naszych studentek, a także świątecznymi kolacjami.

Radością było dla Wspólnoty Domu okolicznościowe spotkanie Sióstr ze studentkami naszego akademika, wspólne dzielenie, świętowanie i podjęcie wzajemnej za siebie modlitwy. Był to czas wzajemnego poznania.

Grudzień

W grudniu bogatym dla nas przeżyciem był jubileusz 50 lecia ślubów zakonnych naszej Siostry Zofii Ziołkowskiej. Uczestniczyłyśmy także w jubileuszu 50 lecia kapłaństwa ks. Tomasza Króla – wieloletniego proboszcza na Ursynowie, gdzie pracują nasze Siostry.

Adwentowy Dzień Skupienia z ks. Krzysztofem Gajosem był dla nas czasem przygotowań do Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. W ramach zaangażowania na rzecz potrzebujących podjęłyśmy się przygotowania i wysłania paczki dla s. Marii Gaczoł, aby wesprzeć jej zaangażowanie na rzecz uchodźców, oraz nasze studentki we współpracy z Siostrami przygotowały i wysłały paczkę do Czadu na ręce s. Róży Biegańskiej, pracującej w punkcie medycznym. W czasie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia gościłyśmy w naszym domu wspólnotę Sióstr z Marek, był to dla nas czas wspólnego kolędowania, uczestniczenia
w Pasterce i świętowania.

Styczeń

Na zakończenie Starego Roku wspólnie czuwałyśmy przed Najświętszym Sakramentem, dziękując Bogu za wszystkie wydarzenia roku 2016 tak w Zgromadzeniu jak i w Kościele oraz w naszej Ojczyźnie. To modlitewne czuwanie poprzedzone było sylwestrową kolacją.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego niektóre z nas uczestniczyły w Orszaku Trzech Króli zorganizowanym Warszawie.

W styczniu przeżywałyśmy w domu i akademiku wizytę duszpasterską zwaną kolędą – gościłyśmy naszych parafialnych duszpasterzy oraz Siostry ze wspólnoty Pan Jest. Był to również czas uczestniczenia w różnych spotkaniach opłatkowych w kurii, w instytucjach gdzie pracują nasze Siostry, w akademiku, a także na zaproszenie s. Barbary Olejnik niektóre z nas uczestniczyły we Mszy oraz noworocznym spotkaniu z uchodźcami w Jezuickim Centrum Społecznym na Rakowieckiej.

Radością było dla nas powitanie Siostry Iwony Baryś i jej rodziny powracającej z Rzymu po uroczystościach profesji wieczystej. Na Grabowie odbyła się specjalna Msza w intencji s. Iwony oraz świąteczna kolacja, w której uczestniczyły Siostry z różnych wspólnot naszej Prowincji. Jesteśmy bardzo wdzięczne Iwonie, że poprzez swoje dzielenie doświadczeniem czasu probacji i ceremonii ślubów stworzyła klimat, byśmy mogły powrócić do naszych doświadczeń tego czasu.

Siostry na Grabowie swoją codzienną modlitwą otaczają naszą szkołę w Tarnowie, modląc się o jej rozwój. Natomiast w dniach 1 – 8 marca będą przeżywały swoje doroczne rekolekcje, dlatego powierzają się modlitwie.

Zapraszamy także na stronę internetową naszego akademika, aby zobaczyć bogactwo różnych wydarzeń.

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA