Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

W dniach 01.11 – 08.11. 2017 roku członkowie Rodziny SC uczestniczyli w pielgrzymce do miejsc związanych z życiem i działalnością świętej Magdaleny Zofii Barat. Pierwszym przystankiem był Paryż, w którym mogliśmy ujrzeć Hotel Biron, gdzie mieściła się szkoła oraz wspólnota Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (obecnie muzeum Rodina). Ważnym dla wszystkich wydarzeniem duchowym była modlitwa przy relikwiach Świętej Magdaleny Zofii w kościele św. Franciszka Ksawerego. Spotkaliśmy się z siostrami Sacré Coeur działającymi w Paryżu. Oczywiście nie zabrakło wrażeń estetycznych i kulinarnych, jak na stolicę Francji przystało. W pamięci zostaną nam wizyty w Louvre, na wieży Eiffla, spacery ulicami miasta.

Mieliśmy także okazję zobaczyć i poczuć klimat średniowiecznej gotyckiej katedry pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Chartres.

Pełni wrażeń po całodziennym pielgrzymowaniu wieczorami spotykaliśmy się w rodzinnym gronie, aby dzielić się doświadczeniami, przeżyciami. Świętowaliśmy uroczystość odnowienia przysięgi małżeńskiej trzech par, słuchaliśmy wspomnień 94-letniego pallotyna ojca Tadeusza. Poznawaliśmy się jeszcze bardziej poprzez wspólne świętowanie, rozmowy, opowieści z dzieciństwa. Wzmocniliśmy nasze więzi rodziny Sacré Coeur.

Ostanie trzy dni pozwoliły nam bliżej poznać miejsce urodzin i pierwszych lat życia św. Magdaleny Zofii w Joigny. Po domu rodzinnym świętej oprowadzały nas mieszkające tam siostry. Pobyt w tym miejscu był dla nas dużym przeżyciem. W skupieniu każdy z nas medytował obraz wyhaftowany na makatce przez świętą Magdalenę Zofię. Pochylaliśmy się nad słowem Bożym podczas wędrówki między winnicami. Każdy z nas rozważał słowa Matki Założycielki zawarte w listach przygotowanych przez siostry. Był czas zatrzymania się i przyjrzenia się niciom swojego życia. Nasze osobiste "spotkania" ze świętą w jej rodzinnym domu pozwoliły nam bardziej poznać, zrozumieć duchową stronę Zgromadzenia Sacré Coeur. Cieszymy się, że jesteśmy jego cząstką.

Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie owoce naszej pielgrzymki.

 

Barbara Woźniak

 

 

 

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA