Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

W dniach 14 – 16 listopada w Paryżu odbyła się sesja formacyjna dla nowicjuszek europejskich. W spotkaniu prowadzonym przez Noëlle Favet rscj (BFN) oraz Joannę Moś rscj (PLN) brały udział nowicjuszki: Gaëtane Dupuy (BFN), Timea Milánkovics (CEU) i Dorota Piesak (POL).  Tematem sesji była historia życia św. Magdaleny Zofii Barat oraz życie wewnętrzne.

Podczas pierwszych dwóch przedpołudni Françoise Belpaire rscj (BFN) opowiadała nam historię życia św. Magdaleny Zofii, a popołudniami kroczyłyśmy śladami naszej założycielki ulicami Paryża. Byłyśmy pod domem, w którym św. Magdalena Zofia złożyła pierwsze śluby oraz w miejscu pożegnania św. Matki ze św. Filipiną Duchesne, przed jej wyjazdem na misje do Ameryki. Odwiedziłyśmy hotel Biron, który niegdyś był szkołą z internatem prowadzonym przez nasze siostry, a co najważniejsze byłyśmy przy sarkofagu z ciałem św. Magdaleny Zofii, który znajduje się w kościele św. Franciszka Ksawerego.

Trzeci dzień sesji był czasem modlitwy z naszą Założycielką, czytaniem jej listów oraz czasem dzielenia się naszym doświadczeniem modlitwy i życia wewnętrznego.

Całe spotkanie było bardzo dobrą okazją poznania św. Magdaleny Zofii Barat oraz nawiązania z nią osobistej relacji. Radosny czas spędzony we wspólnocie międzynarodowej dał okazję do poznawania się, doświadczania i ubogacania siebie nawzajem naszą różnorodnością.

 

Dorota Piesak nscj

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA