Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

Franciszek prosi młodych, aby wzięli udział w przygotowaniach do przyszłorocznego Synodu Biskupów, wypełniając ankietę przygotowaną przez Sekretariat Synodu. Ankieta dostępna jest tutaj w 6 językach. Można ją wypełnić do 31 grudnia 2017. Serdecznie zachęcamy do wypełnienia ankiety młodych między 16 a 29 rokiem życia. To znakomita okazja aby zabrać głos i powiedzieć czym jest i jakie miejsce w naszym życiu zajmuje wiara!


Papież napisał o tym w swym codziennym tweecie z okazji przypadającego 12 sierpnia Dnia Młodzieży, ogłoszonego przez ONZ.

"Drodzy młodzi, jesteście nadzieją Kościoła. Jak wyobrażacie sobie waszą przyszłość? Weźcie udział w #sinodo18!"

Papież podkreślił, że młodzi są nadzieją Kościoła i zapytał ich, jak wyobrażają sobie swoją przyszłość, po czym odesłał ich do dostępnej w internecie ankiety, gdyż zapowiedziane na październik 2018 zgromadzenie synodalne będzie poświęcone właśnie młodym i ich powołaniu. Radość z tego gestu papieskiego wyraził sekretarz generalny Synodu Biskupów kard. Lorenzo Baldisseri.

"Bardzo się cieszę, że Ojciec Święty zwraca się tym tweetem do młodych w dniu, w którym obchodzi się Światowy Dzień Młodzieży. Pracujemy nad przygotowaniem Synodu w 2018 r. Wielką wagę przywiązujemy do komunikacji społecznej. Chciałbym podkreślić, że Synod Biskupów uruchomił niedawno specjalną stronę dla młodych" - napisał kardynał. Wyjaśnił, że jest to przede wszystkim nowy kwestionariusz dla nich, który można znaleźć na stronie youth.synod2018.va

Warto przeczytać: Jezus kieruje do Ciebie specjalne zaproszenie - Franciszek do młodych

TEMAT Synodu:
Młodzi, wiara i rozeznanie powołania

 

 

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA