Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

Od poniedziałku do piątku (5-9 lutego 2018) trwało spotkanie sióstr Sacre Coeur w formacji początkowej: nowicjuszki i trzech młodych profesek w Warszawie, które przygotowała Joanna Moś RSCJ, mistrzyni nowicjatu i odpowiedzialna za młode profeski.

W ciągu dwóch pierwszych dni Cath Lloyd RSCJ z Prowincji Angielskiej, odpowiedzialna za formację w kandydaturze, radna zarządu generalnego w poprzedniej kadencji, poprowadziła sesję poświęconą ślubowi ubóstwa. Nawiązała do różnych poziomów związanych z osobistym, wspólnotowym i profetycznym aspektem, zwracała uwagę na sprawiedliwy podział dóbr w świecie, a konferencję ubogaciła refleksjami ze swojego życia. We wtorkowe popołudnie Pani Urszula Grodzka zapoznała grupę sióstr z metodą komunikacji nazywaną dialogiem motywującym. Ostatnim gościem był o. Wojciech Żmudziński SJ, Dyrektor Centrum Arrupe, który poprowadził część spotkania, zatytułowaną: "Krytyczny odbiór mediów". Nie zabrakło czasu na osobistą modlitwę i refleksję nad ciekawymi treściami poruszanymi w czasie tych kilku dni, a także wspólnotowy relaks.

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA