Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

Trwa wizytacja Zarządu Generalnego w Polsce. Jest to historyczne wydarzenie zarówno dla nas - do tej pory Prowincje odwiedzała tylko delegacja, a nie cały Zarząd, ale też dla nowej Matki Generalnej i jej Ekipy, gdyż Polska jest pierwszą Prowincją na świecie, w której wizytacja się odbywa. Kolejne dwa lata trwać będą wizyty na całym świecie. Nasze Siostry pochodzą z prawie wszystkich kontynentów: s. Barabara Dawson rscj (USC), s. Marie-Jeanne Elonga (RDC), s. Mónica Esquivel (MEX), s. Isabelle Lagneau (BFN) i s. Daphne Sequeira (IND). Do każdej wspólnoty dotarła przynajmniej jedna z nich, by z nami porozmawiać i poznać naszą misję tam gdzie jesteśmy. Odbyły się też spotkania z różnymi komisjami prowincjalnymi, a w sobotę zebrałyśmy się wszystkie na warszawskim Grabowie, żeby rozmawiać o przyszłości Zgromadzenia.

  

 

Spotkanie z Rodziną Sacre Coeur

28 lutego o godzinie 18:00 w Domu Sióstr Sacre Coeur w Pobiedziskach k/Poznania odbyło się spotkanie Rodziny Sacre Coeur z Siostrą Generalną Zgromadzenia Sióstr Sacre Coeur. Spotkanie rozpoczęło się kolacją o godz 18:00. Uczestniczyło w nim 12 osób z rodziny i 6 sióstr. Po kolacji wszyscy przenieśliśmy się do Sali konferencyjnej, gdzie mogliśmy przy słodyczach w swobodny sposób porozmawiać z Generalną tym bardziej, że mieliśmy świetnego tłumacza w osobie Agnes Moniak z Warszawy.

Przed spotkaniem byliśmy poddenerwowani, spodziewaliśmy się osoby trochę usztywnionej i apodyktycznej, która nas teraz ze wszystkiego rozliczy, nic takiego się nie stało. Siostra Generalna okazała się bardzo radosną, skromną i kontaktowa osobą, która natychmiast mimo bariery językowej nawiązała z nami nieomal osobiste relacje.

Rozmawialiśmy o Rodzinie Sacre Coeur, w jaki sposób powstała, jak widzimy nasza przyszłość i co daje nam bycie w Rodzinie.

Zadawaliśmy Siostrze Generalnej pytania - między innymi interesowało nas jak funkcjonują podobne rodziny w innych państwach. Siostra Generalna chętnie odpowiadała na pytania. Przy serdecznym pożegnaniu wręczyliśmy Generalnej figurę Pana Jezusa z dedykacją i zapewniliśmy o naszej modlitwie .

Przeszliśmy następnie do „kaplicy małej” na Adoracje i modlitwę. Po modlitwie część z nas odjechała, a część pozostała na nocleg. Spotkanie pozostawiło w naszych sercach radość, ciepło i optymizm. Jest nas wielu na całym  świecie i wszyscy  jesteśmy w sercu Pana Jezusa. Bezpieczni, ogarnięci jego miłością, trudzimy się, ale i radujemy na większą chwałę Bożego Majestatu.

Ewa Rusinowska

 

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA