Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

Chciałybyśmy rozmawiać w innym języku, języku współczucia!

W dniach 13-15 kwietnia 2018 po raz kolejny odbyło się spotkanie sióstr Sacré Coeur, będących w formacji początkowej, ale pierwszy raz w takim składzie! W drugi weekend kwietnia wspólnota poznańska przyjęła w gościnę: kandydatkę, nowicjuszkę, młode profeski, a także siostry odpowiedzialne za formację początkową.

W sobotę poświęciłyśmy czas na poznawanie metody porozumienia bez przemocy, opracowanej przez Marshalla B. Rosenberga, którą chciałybyśmy wcielać w życie, aby w skonfliktowanym świecie wyrażać siebie szczerze i jasno oraz z większą empatią słuchać tego, co mówią inni. Odkrywałyśmy metodę porozumienia bez przemocy jako tą, która pomaga nam w poznawaniu świata naszych uczuć i potrzeb oraz przybliża nas do Jezusa. W niedzielę wysłuchałyśmy konferencji s. Marii Broniec RSCJ na temat sylwetki o. Wacława Hryniewicza OMI.

W czasie spotkania miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie, a mianowicie świętowanie... Aneta Moskwa, będąca w kandydaturze, otrzymała decyzję z Zarządu Prowincji o dopuszczeniu do Nowicjatu, który rozpocznie od września.

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA