Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

24 listopada spotkałyśmy się w kobiecym gronie, aby przyglądać się Sercu Jezusa i swojemu sercu. W Zespole Szkół Jezuitów w Gdyni zgromadziło się nas ponad 100. Rozpoczęłyśmy częścią konferencyjną, gdzie miałyśmy okazję zainspirować się doświadczeniem wspaniałych kobiet:

Maja Moller (Chrześcijańska mama) podzieliła się bardzo osobistym świadectwem swojego życia. Mówiła o odnajdywaniu swoich korzeni i swojego miejsca w Sercu Jezusa.

s. Ewa Bartosiewicz RSCJ (Spojrzenie Serca) opowiedziała o woli Bożej, którą jest odkrywanie marzeń Pana Boga dla nas i dla świata oraz o rozeznawaniu w codzienności.

Kasia Marcinkowska (Serce kobiety) dzieliła się swoją drogą z Panem Bogiem i doświadczeniem powstawania kobiecych projektów, które prowadzi. Pomogła nam też zdefiniować czym tak naprawdę jest kobiece serce i pokazała konkretne przykłady biblijnych kobiet.

s. Joanna Orpel RSCJ (Siostry Sacre Coeur) mówiła o kontemplacyjnym spojrzeniu na świat, czyli patrzeniu na rzeczywistość oczami Boga. Przypomniała nam o tym jak ważna jest uważność i spotykanie Boga tu i teraz.

s. Jolanta Glapka RSCJ (Fundacja Pasja Życia s. Józefy Menendez) opowiedziała nam swoją historię życia i powołania. Mówiła o pracy z Matką Teresą w Kalkucie i osobami uzależnionymi. Poruszyła nasze serca swoją energia i konkretnymi historiami spotkań ludzi z Bogiem. Zachęcała nas też do zaufania Bogu.

W przerwach był czas na kobiece rozmowy, zawieranie nowych znajomości i zjedzenie tego co każda przyniosła.

W części warsztatowej przygotowywałyśmy śpiewy na Eucharystię i modlitewny taniec na Adorację Najświętszego Sakramentu, pochyliłyśmy się nad czytaniami z Liturgii, przygotowałyśmy piękne kartki z dobrym słowem, które zostały złożone w darach oraz miałyśmy okazję spotkać się z Bogiem podczas modlitwy bibliodramą. Dziękujemy wszystkim warsztatowcom za przybycie! Wśród nich Prawie Morały oraz Pracownia Twórcza Słowotwory

Całość tego doświadczenia miała nas prowadzić do spotkania z Jezusem na Mszy Świętej oraz Adoracji. O. Czesław Wasilewski dał nam przestrzeń na podzielenie się owocami tego dnia oraz mówił o uważności na drugiego człowieka, który jest obok nas.

Serdecznie zapraszamy na comiesięczne spotkania w kobiecym gronie! Najbliższe już 27 grudnia w parafii św. Stanisława Kostki w Gdyni: https://www.facebook.com/events/362842857819091/

 

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA