Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

Na przełomie 2018 i 2019 roku w Rzymie spotkały się profeski o ślubach czasowych z Francji (Agnes i Pauline), Węgier (Kata), Anglii (Siobhan), Irlandii (Barbara) oraz Polski (Ala, Basia, Ewa). Były z nami też nasze formatorki (Dorota, Steph, Carmen, Panni oraz Benedict). Tematem spotkania była „wspólnota” i miałyśmy okazję podzielić się naszym codziennym jej doświadczeniem – radościami, trudnościami i tym, co jest dla każdej z nas zaproszeniem do wzrostu w życiu wspólnotowym. W ramach konferencji tematycznej, doświadczeniem szukania i osiągania równowagi między różnymi aspektami życia rscj, podzieliła się z nami Isabelle Lagneau z Zarządu Generalnego. Każdy nasz dzień rozpoczynała modlitwa, która gromadziła nas wokół Jezusa i pozwalała odkrywać Jego obecność pośród nas na różne sposoby.

Był też czas na rozmowę o naszej wizji przyszłości Zgromadzenia w ramach refleksji poprzedzającej Kapitułę 2021 roku. Każda z nas za pomocą swoistej "rzeźby"", utworzonej ze statystów (uczestniczek spotkania), przedstawiła obraz swojej Prowincji, a następnie wszystkie razem utworzyłyśmy obraz przedstawiający Region Europy.

Cenny był dla nas czas, spędzony w Domu Generalnym i na rozmowach z członkami wspólnoty.

W wieczór sylwestrowy, po dziękczynnej Eucharystii, celebrowanej w kościele parafialnym na zakończenie roku 2018, mogłyśmy się dołączyć do modlitwy wspólnoty Domu Generalnego, a jeszcze później najbardziej wytrwałe mogły podziwiać z tarasu sztuczne ognie, które rozbłyskały ze wszystkich stron Rzymu.

Jak zwykle, był to dobry czas wymiany doświadczeń, słuchania Boga i siebie nawzajem oraz wspólnego wzrastania w Zgromadzeniu i naszej wspólnocie formacyjnej. 

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA