Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

Kilka dni temu zakończyły się półkolonie w parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Gdyni.


Półkolonie zorganizowała i poprowadziła s. Agnieszka Augustyniak rscj, a wspierały ją jako wychowawczynie: s. Barbara Olejnik rscj, s. Urszula Krajewska rscj i nasza kandydatka Ilona Matuszewska.


Prawie sześćdziesięcioro dzieci przez dwa tygodnie świetnie się bawiło, odwiedzając ciekawe miejsca w Trójmieście i okolicach. Każdy dzień przynosił jakąś nową atrakcję: wizytę w ZOO, sali zabaw, na basenie, w kinie 7D, parku trampolin, leśnym ogrodzie botanicznym czy na Helu, połączoną z rejsem statkiem. W trwającym roku ignacjańskim kolonie odbywały się pod hasłem „W Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo”, a dzięki codziennym mini-konferencjom o. Jakuba Szelki SJ były okazją do poznania bliżej postaci św. Ignacego Loyoli. Szczególnie wzruszającym momentem była msza święta na zakończenie, kiedy dzieci z wielkim entuzjazmem śpiewały piosenki, których uczyły się przez dwa tygodnie. Był to czas radości, przyjaźni, przezwyciężania ograniczeń i doświadczania miłości Serca Jezusa.


Naszą wielką radością są uczestnicy z wcześniejszych edycji, którzy pomagają nam teraz jako wolontariusze. A w tym roku po raz pierwszy była uczestniczka i wolontariuszka półkolonii została wychowawczynią grupy.


Poza parafią św. Stanisława Kostki półkolonie wsparli finansowo lub organizacyjnie: Miasto Gdynia, Dzielnica Działki Leśne, Fundacja Magis i Zespół Szkół Jezuitów w Gdyni.


Urszula Krajewska rscj

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA