Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

Logo Kapituły Specjalnej 2021„Oto czynię wszystko nowe” (Ap 21,5) to hasło Kapituły Specjalnej, na której spotkają się Siostry ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (Sacré Coeur) z całego świata. Siostra Barbara Dawson, nasza Przełożona Generalna zwołała ją, by Siostry podjęły proces rozeznania w dwóch kwestiach: przeorganizowania naszego sposobu współdziałania między sobą i z innymi oraz życia wspólnotą dóbr, czyli dzielenia się naszymi zasobami, zwłaszcza finansowymi, ze względu na życie i posłannictwo Zgromadzenia.

Od tego czasu przeszłyśmy proces przygotowania, przede wszystkim duchowego, wsłuchując się w wezwania, jakie kieruje do nas Duch Święty, zbierając te poruszenia, wybierając delegatki na Kapitułę. Pandemia nie pozostała bez wpływu również na to wydarzenie: spotkanie odbędzie się w dniach 8 listopada – 2 grudnia 2021 na platformie komunikacji zdalnej, przy zachowaniu wszelkich wymaganych w takich sytuacjach zasad kanonicznych.

Zwracamy się z ogromną prośbą do Was wszystkich, którzy czujecie się z nami związani, odwiedzacie naszą stronę, śledzicie nas w mediach społecznościowych: wesprzyjcie nas w tym ważnym czasie swoją modlitwą! Dziękujemy za polecanie przebiegu i decyzji tej kapituły Sercu Jezusa, aby On posyłał do nas swojego Ducha.

Tą modlitwą prosimy o to od początku naszych przygotowań:

 

 

MODLITWA W INTENCJI KAPITUŁY SPECJALNEJ

Duchu, Stworzycielu,
który czynisz wszystko nowe,
poprzedzaj nas w drodze.
Rozświetlaj nasze spojrzenie,
byśmy mogły zobaczyć
jak działasz w nas,
w innych i w świecie.

Duchu rozeznania,
prowadź nas w tej kapitule.
Natchnij nasze myśli, słowa
i sposób ich wypowiadania,
prowadź nasze zebrania
i rozmowy,
kiedy wspólnie poszukujemy
jak Tobie lepiej służyć.

Duchu, Światło,
zamieszkaj w każdej Siostrze i w całej
rodzinie Sacré Coeur,
aby Twoje priorytety stały się naszymi.
Niech Twoje światło nas oświeca.
Niech Twoja moc uzdalnia do działania.
Amen

 

 

 

s. Urszula Krajewska rscj

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA