Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

„Oto czynię wszystko nowe” (Ap 21,5) to hasło Kapituły Specjalnej, na której spotkają się Siostry ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (Sacré Coeur) z całego świata. Siostra Barbara Dawson, nasza Przełożona Generalna zwołała ją, by Siostry podjęły proces rozeznania w dwóch kwestiach: przeorganizowania naszego sposobu współdziałania między sobą i z innymi oraz życia wspólnotą dóbr, czyli dzielenia się naszymi zasobami, zwłaszcza finansowymi, ze względu na życie i posłannictwo Zgromadzenia.

Od tego czasu przeszłyśmy proces przygotowania, przede wszystkim duchowego, wsłuchując się w wezwania, jakie kieruje do nas Duch Święty, zbierając te poruszenia, wybierając delegatki na Kapitułę. Pandemia nie pozostała bez wpływu również na to wydarzenie: spotkanie odbędzie się w dniach 8 listopada – 2 grudnia 2021 na platformie komunikacji zdalnej, przy zachowaniu wszelkich wymaganych w takich sytuacjach zasad kanonicznych.

Zwracamy się z ogromną prośbą do Was wszystkich, którzy czujecie się z nami związani, odwiedzacie naszą stronę, śledzicie nas w mediach społecznościowych: wesprzyjcie nas w tym ważnym czasie swoją modlitwą! Dziękujemy za polecanie przebiegu i decyzji tej kapituły Sercu Jezusa, aby On posyłał do nas swojego Ducha.

Tą modlitwą prosimy o to od początku naszych przygotowań:

 

 

MODLITWA W INTENCJI KAPITUŁY SPECJALNEJ

Duchu, Stworzycielu,
który czynisz wszystko nowe,
poprzedzaj nas w drodze.
Rozświetlaj nasze spojrzenie,
byśmy mogły zobaczyć
jak działasz w nas,
w innych i w świecie.

Duchu rozeznania,
prowadź nas w tej kapitule.
Natchnij nasze myśli, słowa
i sposób ich wypowiadania,
prowadź nasze zebrania
i rozmowy,
kiedy wspólnie poszukujemy
jak Tobie lepiej służyć.

Duchu, Światło,
zamieszkaj w każdej Siostrze i w całej
rodzinie Sacré Coeur,
aby Twoje priorytety stały się naszymi.
Niech Twoje światło nas oświeca.
Niech Twoja moc uzdalnia do działania.
Amen

 

 

 

s. Urszula Krajewska rscj

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA