Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

 

Od 30 lat w Poznaniu organizowany jest konkurs „Zielony Poznań’’, który ma na celu zachęcić poznaniaków do troski o zielone miejsca takie jak: ogródki działkowe, ogródki przydomowe, pasy zieleni, kwietniki osiedlowe, zieleńce i zielone balkony.

5 lat temu nasz poznański ogród zdobył wyróżnienie, a w tym roku uzyskał 1 miejsce w kategorii zieleńce, pasy zieleni.

29 listopada na Targach Międzynarodowych w Poznaniu odbyła się uroczysta gala i zostały wręczone nagrody, na które składały się różne drobne przedmioty potrzebne w ogrodzie, sadzonki kwiatów, nasiona, a także nagroda pieniężna dla 1 miejsca.

5 lat temu w konkursie oceniono ponad 7 tysięcy obiektów a w tym roku około 3 tysiące, ponieważ lata epidemii znacząco obniżyły ilość uczestników.

Cieszymy się, że nasz ogród zyskał poparcie komisji konkursowej a ponadto stał się obiektem, który jest czasami zwiedzany jako zielony zakątek w Dzielnicy Starego Miasta.

Troska o nasz ogród to troska o ziemię, to nasze zaangażowanie, bardzo konkretne, w JPIC (Justice, Peace and Integrity of Creation).

Maria Broniec rscj

 

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA