Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

10 sierpnia oficjalnie zakończyła się Kapituła Generalna 2016.

Nowo wybrana Matka Generalna, Barbara Dawson, wygłosiła Konferencję Zamykająca Kapitułę, którą rozpoczęła słowami wdzięczności wobec "odważnych i wiernych kobiet Zngromadzenia Najświętszego Serca Jezusa, które torowały drogę dla nas" oraz oraz wobec "naszych ludzi, sióstr i braci, którzy zachęcali nas, by schodzić głębiej, ponosić ryzyko, być wiernym, któzy modlili się z nami, żyli z nami i dzielili naszą pasję dla misji." 

Później podsumowała wiele elementów wspólnego doświadczenia podczas pięciu tygodni Kapituły oraz zaprosiła każdą z nas, byśmy "były zakwasem dla chleba naszej przyszłości, nie bały się ognia, były strażnikami płomienia, zaryzykowały możliwość poparzenia się od czasu do czasu."

Zapraszamy do obejrzenia video przedstawiającego pełną treść konferencji w języku angielskim i zbierającego różne wydarzenia z zakończenia i czasu trwania Kapituły.

 

Dzień ten rozpoczął się od Audiencji u Papieża Franciszka, który zamienił kilka słów z naszą obecną Matką Generalną, Katheleen Conan. Sisotry stały tuż za nią i śpiewały Magnifcat. 

Oto krótki filmik z tego wydarzenia.

 

 

 

 

 Podczas dni wolnych Siostry miały możliwość odwiedzenia niektórych miejsc we Włoszech. Ten filmik przedstawia krótkie relacje z Rzymu, Asyżu, Monte Casino i Castel Gandolfo.

 

 

 

 

 

 

 

tłumaczenie s. Ewa Bartosiewicz rscj

https://rscjinternational.org/general-chapter-2016

https://rscjinternational.org/news/video-closing-2016-general-chapter

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA