Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

Aby Duch Święty wzbudził nową wiosnę misyjną pośród wszystkich ochrzczonych i posłanych przez Kościół Chrystusowy.

 

Z homilii papieża Franciszka podczas nieszporów rozpoczynających Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny:

Popełniamy grzech zaniedbania, to znaczy przeciw misji, kiedy zamiast szerzyć radość, zamykamy się w smutnym użalaniu się nad sobą myśląc, że nikt nas nie kocha i nie rozumie. Grzeszymy przeciwko misji, kiedy poddajemy się rezygnacji: „Nie mogę tego uczynić, nie potrafię”. Ale jak to? Bóg dał tobie talenty, a ty uważasz siebie za tak ubogiego, że nie możesz nikogo ubogacić? Grzeszymy przeciwko misji, gdy narzekając stale mówimy, że wszystko jest coraz gorsze, zarówno w świecie, jak i w Kościele. Grzeszymy przeciwko misji, gdy jesteśmy niewolnikami lęków, które nas blokują i dajemy się sparaliżować przez „zawsze tak było”. I grzeszymy przeciwko misji, gdy żyjemy życiem jako ciężarem, a nie darem; kiedy w centrum jesteśmy my z naszymi znużeniami, a nie bracia i siostry, którzy oczekują, aby zostać pokochani.

“Działalności misyjnej Kościoła potrzebny jest dzisiaj nowy impuls, aby podjąć wyzwanie głoszenia Jezusa umarłego i zmartwychwstałego. Dotrzeć na peryferie, do środowisk ludzkich, do środowisk kulturowych i religijnych, które pozostają obce Ewangelii: na tym polega to, co nazywamy missio ad gentes – podkreślił Papież. I pamiętajmy, że sercem misji Kościoła jest modlitwa. W tym nadzwyczajnym miesiącu misyjnym módlmy się, aby Duch Święty wzbudził nową wiosnę misyjną dla wszystkich ochrzczonych i posłanych przez Kościół Chrystusowy”

 

Papież – módlmy się o nową wiosnę misyjną.

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA