Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

Módlmy się, aby krzyk naszych braci migrantów, którzy są ofiarami przestępczego przemytu i handlu ludźmi, został usłyszany i zauważony.

W tym miesiącu papież Franciszek apeluje do nas, abyśmy włączyli się w jego modlitwę za ofiary handlu ludźmi. Nie możemy być milczącymi wspólnikami mafijnego zjawiska handlu ludźmi. A tym bardziej jego uczestnikami, również pośrednimi. Przeciwstawmy się tym, którzy żyją z nieszczęścia innych i wykorzystują ich desperację. Pracujmy nad przezwyciężeniem nierówności, które sprawiają, że jedna osoba może uczynić drugą niewolnikiem. “Migranci są często ofiarami przemytu i handlu ludźmi. Wśród różnych przyczyn, dzieje się to między innymi z powodu korupcji tych, którzy są gotowi zrobić wszystko, aby się wzbogacić. Pieniądze z ich brudnych i podstępnych interesów, są splamione krwią. Nie przesadzam. To pieniądze splamione krwią. Nie przesadzam. To pieniądze splamione krwią.

 

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA