Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

Filipina Duchesne została dotknięta mocnym Bożym wezwaniem, by iść i żyć wśród Amerykańskich Indian Ameryki Północnej. Pasja niesienia miłości Boga zaprowadziła ją ku nieznanej ziemi i nieznanym ludziom. Podróżowała przez dwa miesiące na pokładzie statku, bez zasięgu Internetu, bez Smartfona i Skype'a. Jak tylko przybyła do Ameryki czekała i czekała na listy Zofii Barat. Wiara, odwaga i cierpliwość pozwoliły jej na podjęcie misji przekazywania miłości Serca Boga

Dzisiaj łatwiej jest pojechać tam, gdzie chcemy, dołączyć do ludzi, którzy żyją w odległych od nas regionach. Jednakże blisko nas, niektórzy ludzie są daleko, nie mają możliwości korzystania z tych dóbr. Myślę tu o tych, którzy przeżyli tsunami, których różne historie życia dzielę od dwóch lat.

Tutaj w Fukushima (Japonia), po potrójnej katastrofie: trzęsienia ziemi, tsunami i katastrofie w centrali nuklearnej w marcu 2011, wielu ludzi jest zmuszonych do życia w bardzo trudnej sytuacji mimo upływu lat. Nie wiedzą czego się w życiu spodziewać, kiedy będą mogli wrócić na swoją wyspę, do swojego miasta, czy i kiedy będą mogli znaleźć pracę w miejscu bardziej bezpiecznym. Żyją niepewni jutra.

Nowoprzybyli nie mogą w pełni zrozumieć cierpienia tych, którym udało się przeżyć. Możemy jednak być przy nich, iść z nimi, płakać i cieszyć się razem z nimi, jeśli nawet nie znajdujemy słów, by im okazać uczucie. Czyż nie w taki właśnie sposób, podobnie jak Filipina, możemy rozlewać miłość Serca Boga i ukazywać, że Bóg jest z nami?

Masako Egawa, RSCJ, Prowincja Japonii
Tłum. Maria Głowacka rscj

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA