Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.
 

Już po raz drugi w parafii św. Tomasza w Warszawie zorganizowaliśmy /tzn. Oazowicze z s. Małgorzatą Łobodą i ks. Krzysztofem Pankaninem/ Duszpasterski Tydzień z Dziećmi - rodzaj półkolonii. W tym roku motywem przewodnim były sylwetki świętych. Każdego dnia dzieci zaznajamiały się nie tylko z żywotami świętych, lecz same miały okazję wzbudzić w sobie pragnienie świętości. Idąc za słowami naszej piosenki przewodniej pt. „Święty uśmiechnięty” nie żałowaliśmy czasu na zabawy i konkursy.

Rozpoczęliśmy aktywnie! Po spisaniu kontraktu, który zawierał zbiór zasad obowiązujących zarówno dzieci jak i animatorów oraz po wizycie Świętego Tomasza Apostoła, w rolę, którego wcielił się Ksiądz Krzysztof, pojechaliśmy na Stare Miasto, gdzie odbyła się zabawa topograficzna. Podzielone na grupy dzieci z wielkim entuzjazmem rozwiązywały kolejne zadania. Wizytę na Starówce zakończyliśmy wizytą w lodziarni.

We wtorek poznaliśmy Świętą Magdalenę Zofię Barat, w postać, której wcieliła się Siostra Małgorzata Łoboda w domu sióstr na Grabowie. Wizyta zakończyła się modlitwą w kaplicy. Tego dnia mieliśmy okazję zwiedzać Dom Zgromadzenia Sióstr Sacré Coeur i Salezjański Ośrodek Misyjny i zapoznać się z działalnością tych zgromadzeń. W Świętego Jana Bosco, „wcielił się” Tomasz Horbowski student „Oazowicz”.

Środa - upragniony dzień wytchnienia, ponieważ wybraliśmy się na basen. Szał pływania i chlapania, to było to, czego potrzebowaliśmy. A skoro był relaks dla ciała, to przyszedł również czas, na relaks dla duszy i spotkanie ze Świętą Urszulą Ledóchowską, której rolę odegrała Małgosia Witusowska.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od wywiadu ze Świętym Franciszkiem i Świętą Hiacyntą, czyli Karoliną Madrak i Kasią Wesołowicz. Resztę dnia spędziliśmy na świeżym powietrzu w okolicach Powsina, gdzie odbyły się zawody sportowe nazwane Olimpiadą Świętych.

Po czwartkowym szaleństwie na „stadionie” znowu zwalniamy tempa. Odwiedziła nas Święta Gianna Beretta Molla. Ta wizyta uświadomił nam, że świętym może być każdy, niekoniecznie ksiądz, czy siostra zakonna. Następnie odwiedziliśmy dom Sióstr Miłosierdzia Bożego, w którym mieszkała kiedyś s. Faustyna Kowalska. Razem z siostrami odmówiliśmy w kaplicy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a wizytę zakończyliśmy Mszą Świętą.

Sobotni poranek rozpoczęliśmy od wykonania podarunków oraz przygotowania programu artystycznego dla osób mieszkających w Domu Spokojnej Starości, który odwiedziliśmy po południu. Podobnie jak w ubiegłym roku, wizyta zapadła nam wszystkim bardzo głęboko w pamięć. Dzieci tańczyły miedzy innymi „Taniec słońca” który nauczyła ich s. Małgorzata.

Niedzielna Agapa odbyła się w Betanii tuż po Mszy Świętej dla dzieci. Była podsumowaniem całego tygodnia i dostarczyła nam wielu wzruszeń. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz symboliczny upominek. Rodzice mogli podziwiać nas w przedstawieniu… a niektórzy widzowie nawet dołączyli się do aktorów, tworząc razem z nimi wspaniały „pociąg świętych”. Mamy nadzieje, że był to czas niezapomniany i wyjątkowy. Piękną pamiątką jest dla nas wszystkich Kronika, która została wykonana przez dzieci uczestniczące w tym Tygodniu ze Świętymi.

 

s. Małgorzata Łoboda rscj
 

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA