Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

Mam na imię Catalina Roa Alarcón. Mam 19 lat i podoba mi się psychologia społeczna. Obecnie jestem wolontariuszką w warsztacie św. Józefa w dzielnicy Lagos de Suba w Aures (Bogota, Kolumbia).

Chciałabym się z wami moim doświadczeniem ostatnich 5 miesięcy. Jestem zaangażowana w dzieło alfabetyzacji. Odkryłam rzeczy, których sobie dotąd nie wyobrażałam.

Odkryłam rzeczy naprawdę piękne dzieląc się z ludźmi tym, co potrafię. Zawsze chciałam służyć pomocą osobom, które jej najbardziej potrzebują, ale zawsze myślałam, że nie mam do tego wystarczających środków finansowych. Jednak dzięki siostrom Sacré Coeur odnalazłam formę prostszą i piękniejszą jak uczyć czytać, pisać i rysować. Jest wiele rzeczy, które możemy dać innym, rzeczy, które wydają się nam oczywiste, a są tak ważne dla tych, którzy nie mają do nich dostępu.

Moje życie nabrało innego kierunku i czuję w sercu coś bardzo dziwnego. To jest jak wołanie, które słyszę aby wykonywać rzeczy dla innych. To jest inny styl życia. Nauczyłam się być bardziej świadoma moich działań oraz wartości każdej chwili i każdej osoby, którą spotykam na swej drodze.  

To doświadczenie wolontariatu wpłynęło na mój rozwój osobowy i moje spojrzenie na misję, jaką chciałabym pełnić od przyszłego roku.  

Modlitwa młodych (Wspólnota w Aures)
 
Panie, uczyń z nas osoby pokoju
W naszej szkole i naszych domach.
Jeśli jest nienawiść w klasach,
Wnieśmy miłość.
Jeśli są zniewagi między studentami,
Wnieśmy przebaczenie.
Jeśli jest niezgoda w klasie,
Wnieśmy jedność.
Jeśli są kłamstwa, które zasmucają,
Wnieśmy prawdę.
Jeśli jest podejrzliwość między ludźmi,
Wnieśmy zaufanie.
Jeśli jest wiele ciemności wokół nas
I nikt nie może znaleźć wyjścia,
Jeśli smutek dotyka starszych,
My, młodzi, bądźmy radością otoczenia.
Nie bądźmy młodzieżą skupioną tylko na sobie
Ale troszczmy się o innych.
I nie szukajmy tego, by tylko inni nas pocieszali.
Panie, spraw abyśmy siali radość i pokój,
Jak czynił to św. Franciszek z Asyżu,
Najmniejszy z nas.
Amen.              

 

 

Catalina Roa Alarcón
 Tłumaczyła z hiszpańskiego s. Anna Musiał rscj

 

 

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA