Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

Obraz Dimitris Vetsikas z Pixabay

Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. Gdy usiadł, zbliżyli się do Niego uczniowie. Wtedy odezwał się i zaczął nauczać: „Szczęśliwi ubodzy w duchu, ponieważ do nich należy królestwo niebieskie. Szczęśliwi, którzy cierpią udrękę, ponieważ będą pocieszeni. Szczęśliwi łagodni, ponieważ oni posiądą ziemię. Szczęśliwi, którzy są głodni i spragnieni sprawiedliwości, ponieważ oni będą nasyceni. Szczęśliwi miłosierni, ponieważ oni dostąpią miłosierdzia. Szczęśliwi, którzy mają czyste serce, ponieważ oni będą oglądać Boga. Szczęśliwi, którzy zabiegają o pokój, ponieważ oni zostaną nazwani synami Bożymi. Szczęśliwi, którzy są prześladowani za sprawiedliwość, ponieważ do nich należy królestwo niebieskie. Jesteście szczęśliwi, gdy was znieważają, prześladują i oczerniają z mojego powodu. Cieszcie się i radujcie, bo wielka jest wasza zapłata w niebie. Tak samo przecież prześladowano proroków, którzy byli przed wami. /Mt 5,1-12a/

 


Modlitwa przygotowawcza: Znajdź się w Bożej obecności i poproś, aby wszystkie twoje zamiary decyzje i czyny skierowane były w sposób czysty ku służbie i chwale Boga.


Prośba o owoc modlitwy: o poznanie Serca Jezusa


Wyobrażenie: Wyobraź sobie miejsce, w którym Jezus przystępuje do nauczania. Zobacz, jaki widok rozciąga się wokół, jaka jest pogoda, jaki zapach unosi się w powietrzu, co słychać.


1. Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę

Jezus zamierza zaprosić zgromadzonych ludzi do królestwa Bożego. To moment oficjalnego rozpoczęcia Jego działalności, otwarcie misji, z którą posłał Go Ojciec, do której przygotowywał się żyjąc w Nazarecie. Jak przeżywa te chwilę?Zapytaj Go, co jest w Jego Sercu? Czy Ty znasz te uczucia, pragnienia, potrzeby?


2. Gdy usiadł, zbliżyli się do Niego uczniowie.

Znajdź swoje miejsce w tłumie. Gdzie jesteś? W środku, na obrzeżach czy może u stóp Jezusa? Nie oceniaj siebie, ale zobacz, co Ci to mówi. Czy jest Ci dobrze w tym miejscu? Czy chciałbyś być gdzie indziej? Jak na to patrzy Jezus? Do czego Cię zaprasza?


3. Szczęśliwi…

Rozejrzyj się dookoła. Kim są ludzie, do których mówi Jezus? Zobacz ich Jego oczami: ubodzy, cierpiący, łagodni, szukający sprawiedliwości, miłosierni, czystego serca, zabiegający o pokój, prześladowani. Czy Ty jesteś jednym z nich? Jak Jezus patrzy na Ciebie?


Na koniec porozmawiaj z Jezusem o tym, co było dla ciebie ważne na tej modlitwie. Opowiedz Mu, co obudziło w Tobie spotkanie z Nim. Porozmawiaj z Nim o tym.


Na zakończenie: odmów modlitwę Ojcze Nasz.

przygotowała s. Urszula Krajewska rscj

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA