Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.
Za nami rodzinne świętowanie u pobiedziskich Sióstr Sacre Coeur

Wśród wielu zorganizowanych atrakcji mogliśmy zobaczyć występy teatralne podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej oraz dzieci z II klasy szkoły podstawowej z ZS w Pobiedziskach Letnisku. Zaangażowani Rodzice, Przyjaciele i Wolontariusze spisali się na medal.

Przypomnieliśmy historię Sacre Coeur i zjedliśmy wspaniałą, ugotowana w klasztornej kuchni grochówkę. Pyszne ciasta upiekli rodzice! Piekarnia Zagrodnicza uraczyła nas pachnącym pieczywem.

Zabawy dla dzieci przygotowali nieocenieni terapauci. Był też plener plastyczny, warsztat malowania dziecięcych buziaków, przejażdżki kucykiem i pięknym siwym koniem, pokazy Straży Pożarnej,  dmuchane zamki i trampolina!

Mszę św. odprawił i piękne, umacniające kazanie wygłosił ksiądz rektor gnieźnieńskiego seminarium ks. kan. Wojciech Rzeszowski, a o oprawę muzyczną zadbał zespól z parafii św Ducha.

Odwiedzili nas znamienici goście - Wicestarosta Powiatu Poznańskiego - Pan Zygmunt Jeżewski, Skarbnik Powiatu Poznańskiego Pani Renata Ciurlik, Sekretarz Gminy Pobiedziska -Iwona Tomaszewska-Kujawa, Przewodnicząca rady Gminy Pobiedziska - Pani Dorota Nowacka oraz radni Gminy Pobiedziska Danuta Sobka i Kazimierz Michalak. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Elżbieta Bijaczewska wraz z pracownikami PCPR promowała rodzicielstwo zastępcze.
Stowarzyszenie na Rzecz Dziecii Młodzieży Niepełnosprawnej przeprowadziło też bardzo udaną akcję Zbiórki Publicznej i uzbierali przeszło 3000 złotych na letni wypoczynek podopiecznych!

Zdjęcia znajdziecie w naszej galerii.

Ufamy, że wszyscy goście są zadowoleni i umocnieni w pozytywnym dzieleniu się radością, dobrem i sercem! Pięknie dziękujemy i do zobaczenia za rok!
© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA