Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

Jest to szkoła i gospodarstwo rolne jednocześnie, założona w 1999 roku przez Zgromadzenie Najświętszego Serca Jezusa « Sacré-Cœur ». Liczy ona około setki uczniów, chłopców i dziewcząt pochodzących z okolicznych wiosek.

Zapraszamy by dotknąć rzeczywistości pracy naszych sióstr w Czadzie. Obecnie w tym jednym z najbardziej upalnych państw Afryki pracują trzy siostry z Polski: Róża Biegańska, s. Agnieszka Włodarczyk i s. Dorota Zych. W ostatnim czasie wróciły do kraju siostry: Bożena Kunicka oraz s. Stanisława Malinowska, która służyła Czadyjczykom ponad 17 lat.

W Czadzie, nie oczekujemy na lepienie bałwanów, na spadające płatki śniegu, nie śpiewamy Rorat, ale radość oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest taka sama! Chociaż w innych „kolorach”! Zamiast śniegu, mamy pył spadający z nieba i są dni kiedy słońce bardzo długo nie może się przebić ze swoimi jasnymi promieniami. Jest szaro ale wiemy, że słonce wcześniej czy później się pojawi, podobnie jak w życiu każdego z nas, również każdego ucznia naszej szkoły rolniczej.

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA