Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

W tym roku w wielu naszych wspólnotach świętowałyśmy wspomnienie św. Magdaleny Zofii razem z naszymi sąsiadami, współpracownikami i osobami, do których jesteśmy posłane

WARSZAWA

Podczas Mszy Świętych w dniu 19 maja 2019 r. w Parafii Piotra i Pawła Siostry animowały Liturgię Słowa oraz prowadziły refleksję o Bożym działaniu w życiu św. Magdaleny Zofii Barat. Parafianie mieli okazję zapoznać się z życiem Świętej. Na terenie naszej parafii mieszkamy już od 1995 r., pełniąc służbę na rzecz Prowincji Zgromadzenia oraz wychowania młodzieży. Podejmujemy też działania służące rozwojowi człowieka i budowaniu sprawiedliwości w dzisiejszym świecie. Wychodząc z kościoła można było nie tylko złożyć ofiarę na Centrum Pasja Życia lub nabyć nasze zgromadzeniowe materiały, ale także wziąć ze sobą pokrzepiającą myśl Świętej Matki.

POZNAŃ

Święto św. Magdaleny Zofii postanowiłyśmy uczcić otwierając dla chętnych podwoje poznańskiego domu. Przygotowałyśmy dla nich wycieczkę z przewodnikiem (s. Agnieszką) po naszym mieszkaniu. Goście mogli odwiedzić też pokój filmowy, gdzie wyświetlano różne materiały dotyczące Zgromadzenia (dostępne na co dzień w przestrzenią o naszej współczesności w Polsce i na świecie, oraz historii opowiadała s. Maria. Zaprezentowałyśmy tam m.in. pamiątki z podróży w różne strony świata. W tajemniczym ogrodzie można było odnaleźć (i zabrać na pamiątkę) myśli Świętej Matki. Największą popularnością cieszył się jednak pokój zagadek, przygotowanych i przeprowadzanych przez s. Ewę (w dość zaskakującym dla niektórych stroju). Tam, wykonując zadania związane ze św. Magdaleną Zofią i Zgromadzeniem, uczestnicy zbierali wskazówki potrzebne do odnalezienia słodkiego skarbu. Na koniec s. Iwona poprowadziła w naszej kaplicy modlitwę za wstawiennictwem Świętej Matki. Całość zakończyły rozmowy przy pysznej drożdżówce upieczonej przez s. Alicję Banach. To był naprawdę dobry czas wspólnego planowania i współpracy przy przygotowaniu wszystkich atrakcji. Cieszymy się szczególnie z tego, że dzień otwarty zachęcił studentki z naszego akademika do przekroczenia tajemniczych zielonych drzwi. Mamy nadzieję, że za rok więcej chętnych pójdzie w ich ślady

MARKI

Dnia 01.06.2019 wspólnota zorganizowała gry i zabawy dla dzieci z rodzin biednych i potrzebujących, mieszkających w naszym otoczeniu. Spotkanie rozpoczęłyśmy w kaplicy krótką modlitwą do św. Magdaleny Zofii Barat poprowadzonej przez s. Małgorzatę. Za prowadzenie zabaw i czuwanie nad dziećmi odpowiedzialne były nowicjuszka Dorota, s. Małgorzata i s. Ula. Pyszne hot-dogi przygotowała s. Joanna. S. Urszula pożyczyła bardzo ciekawe rzeczy do zabaw z dziećmi. Od Fundacji Otwarte Serce dzieci dostały piękne poduszki, a Siostry z Grabowa podarowały bardzo dużo ”gadżetów”. Były z tego zrobione losy. Nasz mały ogród to bardzo dobre miejsce na zabawy z dziećmi. Dzieci spędziły ten czas radośnie i już pytają kiedy następny „Festyn Świętej Zosi” - bo tak nazywamy ten dzień.

TARNÓW

W Tarnowie też była okazja żeby zwiedzić kalsztor i pomodlić się razem ze wspólnotą.

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA